Verdachte schiet met vermoedelijk AK-47 op agenten in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Agenten in Brussel zijn woensdag tijdens een achtervolging beschoten met vermoedelijk een Kalasjnikov, een aanvalsgeweer dat ook wel een AK-47 wordt genoemd. Niemand raakte gewond, heeft het Openbaar Ministerie donderdag bekendgemaakt.
De politie wilde aan het begin van de avond een voertuig met twee inzittenden controleren in het stadsdeel Anderlecht voor het overtreden van de verkeersregels. De twee gingen in het voertuig ervandoor, waarop de achtervolging werd ingezet.
"Op een bepaald moment, toen het verdachte voertuig wat voorsprong zou hebben gekregen, zou de passagier uit het voertuig zijn gestapt en verschillende keren met een wapen in de richting van de agenten hebben geschoten", zegt een woordvoerster van het Brusselse parket.
Schietpartij
De agenten konden zichzelf op tijd beschermen. Eén kogel raakte ook een voertuig achter de politiewagen. "De bestuurder van dat voertuig kon zich net op tijd in veiligheid brengen en werd niet geraakt door een kogel", zegt de woordvoerster, die aangeeft dat mogelijk een wapen van het "type Kalasjnikov" is gebruikt.
Het OM denkt dat er een mogelijk verband is met een schietpartij op dezelfde avond vlak bij een metrostation in Anderlecht. Daarbij raakte een persoon gewond.
Meer uit Buitenland
KOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de EU meer sancties tegen Rusland instelt. Ook wil het parlement dat de EU-import wordt afgebouwd van Russische olie, alle aardolieproducten, uranium, verrijkt uranium en nucleaire brandstof. De oproep wordt gesteund door 437 Europarlementariërs. 82 Europarlementariërs stemden dinsdag tegen en 70 onthielden zich van stemming. Dat gebeurde in een extra plenaire vergadering, vier jaar na het begin van de Russische invasie in Oekraïne.
24 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
4 uur geleden