Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte schiet met vermoedelijk AK-47 op agenten in Brussel

Verdachte schiet met vermoedelijk AK-47 op agenten in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Agenten in Brussel zijn woensdag tijdens een achtervolging beschoten met vermoedelijk een Kalasjnikov, een aanvalsgeweer dat ook wel een AK-47 wordt genoemd. Niemand raakte gewond, heeft het Openbaar Ministerie donderdag bekendgemaakt.

De politie wilde aan het begin van de avond een voertuig met twee inzittenden controleren in het stadsdeel Anderlecht voor het overtreden van de verkeersregels. De twee gingen in het voertuig ervandoor, waarop de achtervolging werd ingezet.

"Op een bepaald moment, toen het verdachte voertuig wat voorsprong zou hebben gekregen, zou de passagier uit het voertuig zijn gestapt en verschillende keren met een wapen in de richting van de agenten hebben geschoten", zegt een woordvoerster van het Brusselse parket.

Schietpartij

De agenten konden zichzelf op tijd beschermen. Eén kogel raakte ook een voertuig achter de politiewagen. "De bestuurder van dat voertuig kon zich net op tijd in veiligheid brengen en werd niet geraakt door een kogel", zegt de woordvoerster, die aangeeft dat mogelijk een wapen van het "type Kalasjnikov" is gebruikt.

Het OM denkt dat er een mogelijk verband is met een schietpartij op dezelfde avond vlak bij een metrostation in Anderlecht. Daarbij raakte een persoon gewond.

Meer uit Buitenland

Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

31 minuten geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

32 minuten geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

1 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

2 uur geleden
VS denken dat hun troepen in Europa niet snel elders nodig zijn

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.

3 uur geleden
Harvard aangeklaagd in VS om achterhouden documenten over racisme

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.

4 uur geleden
Moeder in Frankrijk opgepakt na vondst baby's in vriezer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.

4 uur geleden