Verdachte schiet met vermoedelijk AK-47 op agenten in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Agenten in Brussel zijn woensdag tijdens een achtervolging beschoten met vermoedelijk een Kalasjnikov, een aanvalsgeweer dat ook wel een AK-47 wordt genoemd. Niemand raakte gewond, heeft het Openbaar Ministerie donderdag bekendgemaakt.
De politie wilde aan het begin van de avond een voertuig met twee inzittenden controleren in het stadsdeel Anderlecht voor het overtreden van de verkeersregels. De twee gingen in het voertuig ervandoor, waarop de achtervolging werd ingezet.
"Op een bepaald moment, toen het verdachte voertuig wat voorsprong zou hebben gekregen, zou de passagier uit het voertuig zijn gestapt en verschillende keren met een wapen in de richting van de agenten hebben geschoten", zegt een woordvoerster van het Brusselse parket.
Schietpartij
De agenten konden zichzelf op tijd beschermen. Eén kogel raakte ook een voertuig achter de politiewagen. "De bestuurder van dat voertuig kon zich net op tijd in veiligheid brengen en werd niet geraakt door een kogel", zegt de woordvoerster, die aangeeft dat mogelijk een wapen van het "type Kalasjnikov" is gebruikt.
Het OM denkt dat er een mogelijk verband is met een schietpartij op dezelfde avond vlak bij een metrostation in Anderlecht. Daarbij raakte een persoon gewond.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
9 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
38 minuten geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
41 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
2 uur geleden