Verdachte S. ontkent 'met klem' betrokkenheid bij moord De Vries
AMSTERDAM (ANP) - Ludgardo S. beweert dat hij niks van doen heeft met de moord op Peter R. de Vries. Hij ontkent betrokkenheid "met klem", aldus zijn advocaat donderdag. Volgens het Openbaar Ministerie heeft de 35-jarige S. voorverkenningen uitgevoerd voorafgaand aan de aanslag en op internet informatie opgezocht. Daarvoor eiste het OM eerder veertien jaar cel tegen hem.
S. reisde op 22 mei 2021 vanuit Curaçao naar Nederland. Op 11 juni zou hij volgens justitie in Amsterdam een voorverkenning hebben gedaan, maar S. ontkent dit. Zijn advocaat zei dat hij daar die dag was om het "chillen, uitgaan, eten en chickies kijken". Ook een bezoek aan de hoofdstad op 1 juli met twee andere verdachten ziet justitie als een voorverkenning van de omgeving van de studio van RTL Boulevard en de garage waar De Vries altijd parkeerde. S. verklaarde daar later over: "Ik was er niet van op de hoogte dat die jongens daarmee bezig waren."
Ook wat hij de avond voor de moordaanslag in de hoofdstad deed wist S. zich niet meer te herinneren. Het OM denkt dat de aanslag op De Vries die avond al had moeten plaatsvinden, maar niet doorging omdat de misdaadverslaggever niet te gast was bij RTL Boulevard. Contacten die S. had met medeverdachte Divainy K. gingen niet over de aanslag op De Vries, stelde zijn verdediging. De twee zouden het hebben over de "handel in mogelijk verboden waar".
Taghi
Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten na een uitzending van RTL Boulevard in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. Het OM denkt dat de aanslag gepleegd is in opdracht van Ridouan Taghi omdat De Vries de kroongetuige bijstond in het Marengo-proces. Taghi heeft dat altijd ontkend en is ook geen verdachte in de zaak over de moord op De Vries.
Vrijdag gaat het proces verder met de pleidooien van de verdediging van de vermeende moordmakelaar en schutter. Tegen de twee is eerder een levenslange celstraf geëist, net als tegen de vermeende chauffeur van de vluchtauto.
De uitspraak staat gepland in juni.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
2 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
3 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
3 uur geleden