Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Rotterdam eerder veroordeeld voor winkeldiefstallen

Verdachte Rotterdam eerder veroordeeld voor winkeldiefstallen

ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige verdachte van het doodschieten van drie mannen in Rotterdam heeft als minderjarige straffen gekregen voor "enkele winkeldiefstallen", zei hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar tijdens een persconferentie. Ook is hij twee jaar geleden veroordeeld voor de heling van een scooter.

De man is volgens Hillenaar geboren op Curaçao en opgegroeid in Nederland. Hij heeft "een klein aantal vermogensdelicten" op zijn naam. Voor de winkeldiefstallen kreeg hij een taakstraf en jeugdreclassering.

De man zit in beperkingen en mag daarom alleen contact hebben met zijn advocaat. Over het motief voor de schietpartijen is nog niets bekend, bleek tijdens de persconferentie. De man zal psychisch onderzocht worden.

'Optelsom'

Voordat hij werd gearresteerd hadden bewoners van de wijk IJsselmonde het advies gekregen extra voorzichtig te zijn op straat en niet alleen op pad te gaan in afgelegen gebieden. Na de aanhouding werd dat advies ingetrokken. Het Openbaar Ministerie en de politie zijn ervan overtuigd dat de man in kwestie de hoofdverdachte is. Het gaat volgens politiechef Fred Westerbeke om "een optelsom van bewijs".

Op 30 december werd ook een 20-jarige man uit Amsterdam aangehouden voor betrokkenheid bij twee van de schietpartijen. Hij is vermoedelijk niet de schutter, maar de politie denkt wel dat hij betrokken was. De man blijft voorlopig vastzitten.

Meer uit Binnenland

Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

8 minuten geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

3 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

4 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

7 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

8 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

9 uur geleden