Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Rotterdam eerder veroordeeld voor winkeldiefstallen

Verdachte Rotterdam eerder veroordeeld voor winkeldiefstallen

ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige verdachte van het doodschieten van drie mannen in Rotterdam heeft als minderjarige straffen gekregen voor "enkele winkeldiefstallen", zei hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar tijdens een persconferentie. Ook is hij twee jaar geleden veroordeeld voor de heling van een scooter.

De man is volgens Hillenaar geboren op Curaçao en opgegroeid in Nederland. Hij heeft "een klein aantal vermogensdelicten" op zijn naam. Voor de winkeldiefstallen kreeg hij een taakstraf en jeugdreclassering.

De man zit in beperkingen en mag daarom alleen contact hebben met zijn advocaat. Over het motief voor de schietpartijen is nog niets bekend, bleek tijdens de persconferentie. De man zal psychisch onderzocht worden.

'Optelsom'

Voordat hij werd gearresteerd hadden bewoners van de wijk IJsselmonde het advies gekregen extra voorzichtig te zijn op straat en niet alleen op pad te gaan in afgelegen gebieden. Na de aanhouding werd dat advies ingetrokken. Het Openbaar Ministerie en de politie zijn ervan overtuigd dat de man in kwestie de hoofdverdachte is. Het gaat volgens politiechef Fred Westerbeke om "een optelsom van bewijs".

Op 30 december werd ook een 20-jarige man uit Amsterdam aangehouden voor betrokkenheid bij twee van de schietpartijen. Hij is vermoedelijk niet de schutter, maar de politie denkt wel dat hij betrokken was. De man blijft voorlopig vastzitten.

Meer uit Binnenland

Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

3 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

5 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

6 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

6 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

8 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

8 uur geleden
Promes vraagt hof om vrijlating om voor kinderen te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.

9 uur geleden