Verdachte Rotterdam eerder veroordeeld voor winkeldiefstallen
ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige verdachte van het doodschieten van drie mannen in Rotterdam heeft als minderjarige straffen gekregen voor "enkele winkeldiefstallen", zei hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar tijdens een persconferentie. Ook is hij twee jaar geleden veroordeeld voor de heling van een scooter.
De man is volgens Hillenaar geboren op Curaçao en opgegroeid in Nederland. Hij heeft "een klein aantal vermogensdelicten" op zijn naam. Voor de winkeldiefstallen kreeg hij een taakstraf en jeugdreclassering.
De man zit in beperkingen en mag daarom alleen contact hebben met zijn advocaat. Over het motief voor de schietpartijen is nog niets bekend, bleek tijdens de persconferentie. De man zal psychisch onderzocht worden.
'Optelsom'
Voordat hij werd gearresteerd hadden bewoners van de wijk IJsselmonde het advies gekregen extra voorzichtig te zijn op straat en niet alleen op pad te gaan in afgelegen gebieden. Na de aanhouding werd dat advies ingetrokken. Het Openbaar Ministerie en de politie zijn ervan overtuigd dat de man in kwestie de hoofdverdachte is. Het gaat volgens politiechef Fred Westerbeke om "een optelsom van bewijs".
Op 30 december werd ook een 20-jarige man uit Amsterdam aangehouden voor betrokkenheid bij twee van de schietpartijen. Hij is vermoedelijk niet de schutter, maar de politie denkt wel dat hij betrokken was. De man blijft voorlopig vastzitten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
13 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
19 uur geleden