Verdachte Rotterdam eerder veroordeeld voor winkeldiefstallen
ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige verdachte van het doodschieten van drie mannen in Rotterdam heeft als minderjarige straffen gekregen voor "enkele winkeldiefstallen", zei hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar tijdens een persconferentie. Ook is hij twee jaar geleden veroordeeld voor de heling van een scooter.
De man is volgens Hillenaar geboren op Curaçao en opgegroeid in Nederland. Hij heeft "een klein aantal vermogensdelicten" op zijn naam. Voor de winkeldiefstallen kreeg hij een taakstraf en jeugdreclassering.
De man zit in beperkingen en mag daarom alleen contact hebben met zijn advocaat. Over het motief voor de schietpartijen is nog niets bekend, bleek tijdens de persconferentie. De man zal psychisch onderzocht worden.
'Optelsom'
Voordat hij werd gearresteerd hadden bewoners van de wijk IJsselmonde het advies gekregen extra voorzichtig te zijn op straat en niet alleen op pad te gaan in afgelegen gebieden. Na de aanhouding werd dat advies ingetrokken. Het Openbaar Ministerie en de politie zijn ervan overtuigd dat de man in kwestie de hoofdverdachte is. Het gaat volgens politiechef Fred Westerbeke om "een optelsom van bewijs".
Op 30 december werd ook een 20-jarige man uit Amsterdam aangehouden voor betrokkenheid bij twee van de schietpartijen. Hij is vermoedelijk niet de schutter, maar de politie denkt wel dat hij betrokken was. De man blijft voorlopig vastzitten.
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.
5 uur geleden