Verdachte rellen Coolsingel meldt zich na vrijgeven beelden
ROTTERDAM (ANP) - Een man die verdacht wordt van betrokkenheid bij de rellen op de Coolsingel vorige maand, heeft zich donderdagavond na een uitzending van Bureau Rijnmond gemeld bij de politie. In het opsporingsprogramma van RTV Rijnmond werden herkenbare beelden van hem en zeven andere verdachte relschoppers getoond. Ook zijn de beelden online vrijgegeven.
De politie selecteerde de beelden uit duizenden uren aan beeldmateriaal. Een van de verdachten is geblurd in beeld gebracht, omdat hij nog minderjarig is. Op korte termijn wil de politie meer van dit soort beelden naar buiten brengen om relschoppers beter in het vizier te krijgen en op te sporen. Met die van donderdag staat de teller nu op 50 aanhoudingen.
De rellen van 19 november op en in de omgeving van de Coolsingel braken uit na een manifestatie tegen het coronabeleid van de regering. Onder meer politiewagens, scooters en winkels raakten beschadigd en ook politieagenten waren doelwit.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
1 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
1 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.
2 uur geleden