Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte rellen Amsterdam meldt zich na tonen beelden

Verdachte rellen Amsterdam meldt zich na tonen beelden

AMSTERDAM (ANP) - Bij de politie heeft zich zaterdagavond een verdachte gemeld van de gewelddadigheden in Amsterdam rond de wedstrijd Ajax tegen Maccabi Tel Aviv. Het gaat om een van de drie verdachten van wie vrijdagavond ongeblurde beelden werden vrijgegeven, laat een woordvoerder van de politie weten. Over de identiteit van de verdachte is niets bekendgemaakt.

De politie heeft momenteel 45 verdachten in beeld van de rellen in de hoofdstad. Van de vijf verdachten die het zwaarste geweld zouden hebben gepleegd, zijn afgelopen week beelden gepubliceerd. Dinsdag werden eerst geblurde foto's getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht. In de dagen daarna werden twee van de vijf verdachten geïdentificeerd en aangehouden. Vrijdagavond publiceerde de politie ongeblurde beelden van de overige drie verdachten. Naar aanleiding daarvan heeft een derde persoon zich nu bij de politie gemeld, aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Excuses Wiersma voor gebrek aan informatie over uitstel verbod

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.

3 minuten geleden
Klaver ziet genoeg aanknopingspunten om te praten met D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.

3 uur geleden
Man in Belgisch maisveld zou gedood zijn om ruzie gestolen geld

AMSTERDAM (ANP) - De 41-jarige Sherwin Peterhof, wiens lichaam half augustus werd gevonden in een maisveld net over de grens met België, zou zijn gedood bij een ruzie over gestolen geld. Dat bleek tijdens een eerste zitting tegen Priscilla B.(40). De vrouw wordt ervan verdacht met anderen betrokken te zijn geweest bij zijn dood en het wegmaken van het lichaam. "Zij is de spil", zei de officier van justitie. B. ontkende dinsdag in de Amsterdamse rechtbank in tranen.

3 uur geleden
Yeşilgöz wil verder praten over 'centrumrechtse samenwerking'

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil de komende tijd graag verder praten met D66 en het CDA over "een centrumrechtse samenwerking", waar zij het eerder steevast had over een "centrumrechts kabinet". Volgens Yeşilgöz doet de verkiezingsuitslag het meeste recht aan een dergelijke samenwerking.

3 uur geleden
Gasdossier tijdelijk bij gedeputeerde Top na vertrek collega

GRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde Susan Top krijgt voorlopig de kwesties rond gaswinning en mijnbouw weer onder haar hoede, nu haar collega Karin Dekker (GroenLinks) haar functie heeft neergelegd. De partijloze Top, oud-secretaris van het Groninger Gasberaad, beheerde die portefeuille ook in het vorig jaar gevallen college.

4 uur geleden
D66 en CDA willen spreidingswet houden, stikstofdoel blijft 2035

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA willen onder meer de spreidingswet behouden, een tijdelijke verblijfsvergunning voor drie jaar invoeren en twee asielstatussen invoeren. Verder worden de laatste stikstofdoelen wat de partijen betreft nog steeds in 2035 gehaald. Dat staat in hun gezamenlijke formatiestuk, dat zij dinsdagmiddag publiceerden.

4 uur geleden
Politie gaat weer mensen opsporen die de cel in moeten

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat weer achter mensen aan die de cel in moeten, maar hun straf ontlopen. Sinds maart vorig jaar werden deze arrestanten "niet actief opgespoord" vanwege krapte in de gevangenissen, maar demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) schort die maatregel op. Dat meldt hij in een brief aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden