Verdachte poging moord kinderen was mogelijk psychotisch
BREDA (ANP) - De 49-jarige man die in december in zijn woning in Moergestel zou hebben geprobeerd zijn twee jonge kinderen te vermoorden, leed al ruim een half jaar aan slapeloosheid en verkeerde mogelijk in een psychose toen hij het geweld pleegde. Dat zegt zijn advocaat.
De man, Mourad Z., verscheen woensdag op een eerste openbare zitting in zijn zaak bij de rechtbank in Breda. Hij zegt dat hij verantwoordelijkheid neemt voor wat hij zijn kinderen (6 en 7 jaar oud) heeft aangedaan. Hij wil zijn verhaal doen, maar dan vooral bij de gedragsdeskundigen die hem onderzoeken. Ook bij de inhoudelijke behandeling van de zaak door de rechtbank, naar verwachting later dit jaar, wil hij een verklaring afleggen. Zijn advocaat heeft aangekondigd dat hij zal verzoeken die behandeling achter gesloten deuren te laten plaatsvinden, in het belang van de betrokken kinderen.
Z. zou zijn kinderen - een jongen en een meisje - hebben neergestoken en hij zou hebben geprobeerd hen te wurgen. Vervolgens is hij in zijn auto gestapt. Op de A58 raakte hij als spookrijder betrokken bij een ongeluk, waarbij Z. en drie anderen gewond raakten. Z. was gescheiden van de moeder van de kinderen, die in het kader van een omgangsregeling bij hem waren. Volgens Z.'s advocaat moet uitdrukkelijk rekening worden gehouden met de mogelijkheid dat de man per ongeluk is gaan spookrijden.
Voorbereidende zitting
De politie vond na tips van familieleden de gewonde kinderen in de woning van de man in de Janus Rooijakkersstraat. Het meisje zou inmiddels grotendeels zijn hersteld, de jongen nog niet.
De volgende voorbereidende zitting is op 4 juni. Z. blijft in elk geval tot die dag vastzitten.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
12 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
17 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
20 uur geleden