Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte overlijden 4-jarige Dean wordt vervolgd in België

Verdachte overlijden 4-jarige Dean wordt vervolgd in België

BREDA (ANP) - De vervolging van de verdachte Dave de K. van de dood van de 4-jarige Dean zal in België plaatsvinden. Dat hebben het Nederlandse Openbaar Ministerie en justitie in België besloten, meldt het OM in Breda.

"Omdat zowel het slachtoffertje, de nabestaanden en de verdachte de Belgische nationaliteit bezitten is een vervolging door de Belgen het meest opportuun", aldus het OM. Het Nederlandse deel van het onderzoek wordt voortgezet en de resultaten daarvan worden aan de Belgen overgedragen. Ook in België wordt verder onderzoek gedaan.

In verband met het verzoek tot overlevering zal de verdachte hiervoor donderdag worden voorgeleid, meldt het OM.

Parkeerplek

Dean werd 12 januari meegenomen uit de Belgische plaats Sint-Niklaas. De 34-jarige verdachte De K. was de oppas van het kind.

De moeder van Dean sloeg afgelopen weekend alarm. Maandag werd de verdachte opgepakt in het Utrechtse Meerkerk. In de avonduren werd het lichaam van Dean op aanwijzing van de man ontdekt bij een parkeerplek bij het Zeeuwse werkeiland Neeltje Jans.

Vriendin

Officieel moet nog vastgesteld worden dat het om het kind gaat, maar de politie gaat hier wel vanuit. Een doodsoorzaak is nog niet bekend.

De Nederlandse vriendin van de ontvoerder van de kleuter is bij de onderzoeksrechter in Dendermonde voorgeleid op verdenking van moord en ontvoering, aldus de Belgische media. Het is nog niet duidelijk of ze een actieve rol speelde in de dood van de jongen,

Meer uit Binnenland

Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

5 minuten geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

2 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

4 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

4 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

8 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

10 uur geleden