Verdachte opgepakt voor dodelijke brand in Zuid-Afrika
JOHANNESBURG (ANP/DPA) - De politie heeft bijna vijf maanden na een grote brand in Zuid-Afrika een verdachte opgepakt. De 29-jarige man gaf kort daarvoor tegenover een onderzoekcommissie toe medeverantwoordelijk te zijn voor de brand in een gebouw in Johannesburg, die eind augustus aan 76 levens kostte.
Hij moet op 1 februari voor de rechter verschijnen. Het pand in het zakendistrict van de Zuid-Afrikaanse stad stond officieel leeg, maar honderden mensen verbleven er illegaal. Onder de slachtoffers waren twaalf kinderen. De exacte oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.
Het stadscentrum van Johannesburg staat te boek als gevaarlijk en vervallen. Veel bedrijven zijn om de hoge criminaliteit naar omliggende wijken verhuisd. Een groot deel van de leegstaande gebouwen wordt bevolkt door daklozen. Eigenaren van onroerend goed in het gebied zijn al geruime tijd gestopt met het onderhouden van hun eigendommen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
15 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."
2 uur geleden