Verdachte opgepakt voor dodelijke brand in Zuid-Afrika
JOHANNESBURG (ANP/DPA) - De politie heeft bijna vijf maanden na een grote brand in Zuid-Afrika een verdachte opgepakt. De 29-jarige man gaf kort daarvoor tegenover een onderzoekcommissie toe medeverantwoordelijk te zijn voor de brand in een gebouw in Johannesburg, die eind augustus aan 76 levens kostte.
Hij moet op 1 februari voor de rechter verschijnen. Het pand in het zakendistrict van de Zuid-Afrikaanse stad stond officieel leeg, maar honderden mensen verbleven er illegaal. Onder de slachtoffers waren twaalf kinderen. De exacte oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.
Het stadscentrum van Johannesburg staat te boek als gevaarlijk en vervallen. Veel bedrijven zijn om de hoge criminaliteit naar omliggende wijken verhuisd. Een groot deel van de leegstaande gebouwen wordt bevolkt door daklozen. Eigenaren van onroerend goed in het gebied zijn al geruime tijd gestopt met het onderhouden van hun eigendommen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
57 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
4 uur geleden