Verdachte opgepakt voor dodelijke brand in Zuid-Afrika
JOHANNESBURG (ANP/DPA) - De politie heeft bijna vijf maanden na een grote brand in Zuid-Afrika een verdachte opgepakt. De 29-jarige man gaf kort daarvoor tegenover een onderzoekcommissie toe medeverantwoordelijk te zijn voor de brand in een gebouw in Johannesburg, die eind augustus aan 76 levens kostte.
Hij moet op 1 februari voor de rechter verschijnen. Het pand in het zakendistrict van de Zuid-Afrikaanse stad stond officieel leeg, maar honderden mensen verbleven er illegaal. Onder de slachtoffers waren twaalf kinderen. De exacte oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.
Het stadscentrum van Johannesburg staat te boek als gevaarlijk en vervallen. Veel bedrijven zijn om de hoge criminaliteit naar omliggende wijken verhuisd. Een groot deel van de leegstaande gebouwen wordt bevolkt door daklozen. Eigenaren van onroerend goed in het gebied zijn al geruime tijd gestopt met het onderhouden van hun eigendommen.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
50 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden