
Verdachte München mocht volgens minister in Duitsland wonen
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De man die verdacht wordt van het inrijden op een demonstratie in München mocht in Duitsland wonen en werken, zegt de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Beieren tegen persbureau dpa. Eerdere berichten dat hij in verband was gebracht met winkeldiefstallen, waren ook onjuist, zegt Joachim Herrmann. Volgens de politie raakten dertig mensen gewond.
De 24-jarige Afghaan kwam eind 2016 als alleenstaande minderjarige asielzoeker naar Duitsland. Zijn asielaanvraag werd in 2020 afgewezen, waarna hij opdracht kreeg om het land te verlaten. Toch kreeg hij van München in april 2021 bericht dat hij daar mocht blijven wonen. Hij ging naar school en volgde een beroepsopleiding. Die vergunning om in Duitsland te blijven was niet verlopen of ingetrokken, dus hij hoefde Duitsland niet uit.
De vermoedelijk extremistische aanval komt op een politiek gevoelig moment. Over anderhalve week zijn in Duitsland verkiezingen, waarbij migratie een grote rol speelt. Politici zien in misdaden die gepleegd zijn door migranten bewijs dat de Duitse asielwetgeving te slap is.
Beveiligingsbedrijven
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz zei donderdagavond tegen ZDF dat ook deze verdachte het land uit moet. "Iedereen die geen Duitse burger is en dit soort misdaden pleegt, mag verwachten dat we hem dit land uithalen, weghalen en deporteren."
De autoriteiten meldden eerder op de dag dat de man in verband gebracht was met winkeldiefstallen, maar dat was volgens minister Herrmann een misverstand. Hij werkte juist voor twee beveiligingsbedrijven om diefstallen te voorkomen en was daarom als getuige betrokken bij meerdere zaken.
De Beierse premier Markus Söder heeft gezegd dat de man helemaal niet in beeld was bij de politie. "De dader was vooralsnog waarschijnlijk behoorlijk onopvallend."
Meer uit Buitenland
KANANASKIS (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump keert maandagavond vroegtijdig terug naar Washington vanaf de G7-top in Canada, om zich te richten op vele "belangrijke zaken", aldus Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. Leavitt zei dat er veel bereikt was tijdens de top, maar dat de gebeurtenissen in het Midden-Oosten ervoor zorgen dat de president terug moet keren naar Washington.
1 uur geledenKANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag de bewoners van Teheran opgeroepen onmiddellijk te vertrekken. Ook herhaalde hij dat Iran een nucleaire deal met de Verenigde Staten had moeten sluiten.
4 uur geledenHAIFA (ANP) - Een Iraanse raketaanval zondag op een olieraffinaderij in de Israëlische stad Haifa heeft voor substantiële schade gezorgd. De raffinaderij en alle andere installaties zijn voorlopig buiten gebruik, meldt het bedrijf Bazan in een beursbericht.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is niet geïnteresseerd in eventuele onderhandelingen met Iran. In een interview met het Amerikaanse ABC News verwijt Netanyahu Iran "te liegen, te bedriegen" en de Verenigde Staten te misleiden.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Vance Boelter, die ervan verdacht wordt twee Democratische politici en hun partners te hebben neergeschoten in hun woningen, bezocht ook nog de huizen van twee andere politici. Hij had "de intentie om hen te vermoorden", zei procureur Joe Thompson tijdens een persconferentie. Boelter was in het bezit van een lijst met daarop de namen van 45 functionarissen, maar een duidelijk motief ontbreekt nog.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken biedt Duitsers die Israël willen verlaten een vlucht aan vanaf de Jordaanse hoofdstad Amman. Die zal woensdag vertrekken, zegt een woordvoerder van het ministerie. Door het sluiten van het luchtruim boven Israël voor de burgerluchtvaart zijn directe vluchten van en naar dat land niet mogelijk.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft in Teheran de Iraanse staatsomroep IRIB aangevallen. Het bombardement was te horen en te zien tijdens een uitzending van de omroep. Een presentatrice bekritiseerde live in een studio Israël toen een enorme explosie was te horen, waarna ze uit beeld loopt en er rook en puin te zien is. Op beelden van andere staatsmedia is te zien dat het gebouw in brand staat en er veel rook vanaf komt.
11 uur geleden