Verdachte moslimterrorist vier weken vast na aanslag gaybar Oslo
OSLO (ANP/DPA) - De vermeende dader van de schietpartij bij een gaybar in Oslo blijft zeker vier weken vastzitten. Een rechtbank in de Noorse hoofdstad heeft dat besloten. De verdachte moet zeker twee weken in volledige afzondering doorbrengen. De Noorse autoriteiten gaan uit van een terreuraanslag met islamitische achtergrond.
De aanvaller, een 43-jarige Noor van Iraanse komaf, schoot vrijdagnacht op mensen bij een populaire homobar. Twee personen werden gedood en 21 mensen raakten gewond. De verdachte kon binnen enkele minuten worden gearresteerd. Het motief is nog onduidelijk. De politie onderzoekt of het een haatmisdrijf was tegen homo's. De voor afgelopen zaterdag geplande Gay Pride in Oslo werd afgeblazen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
3 uur geleden