
Verdachte moordzaak Muidertrekvaart wraakt hof zonder succes
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist in hoger beroep een celstraf van veertien jaar tegen de man die verdacht wordt van het doden van Edita Moliené en het dumpen van haar lichaam in de Muidertrekvaart, in 2018. Volgens het OM heeft hij doodslag gepleegd tijdens bondageseks met zijn vriendin.
Het lichaam van de 42-jarige vrouw uit Naarden werd op 20 september 2018 gevonden in het water. Ze was gewikkeld in een opblaaszwembad en met touw en tiewraps geboeid. Ook zat er een plastic zak om haar hoofd en een touw om haar hals.
Verdachte Erwin G. (48) uit Bussum ontkende lange tijd. Hij geeft in hoger beroep toe dat hij het lichaam van Moliené in de Muidertrekvaart heeft geworpen nadat zij op 11 september 2018 was overleden tijdens bondageseks in zijn woning. G. zegt van ruige seks te houden, maar het initiatief kwam volgens hem deze keer van Moliené. Van wurgseks was volgens hem geen sprake. G. kreeg naar eigen zeggen bij de seks na een half uur door dat de vrouw niet meer bij kennis was. Hij vermoedt een epileptische aanval. Naast nekletsel had het lijk een breuk in het borstbeen G. zegt dat die is ontstaan bij zijn reanimatiepogingen.
Persoonlijkheidsstoornis
Het OM is ervan overtuigd dat G. zijn nieuwe verklaring heeft afgestemd op het strafdossier. Hij heeft volgens de advocaat-generaal van het OM "nul veiligheidsmaatregelen" genomen. Zo was het touw om de hals gedurende de seks steeds strakker gaan zitten, stelt de aanklager. Daarnaast had de vrouw voor de seks dempende medicatie ingenomen, terwijl G. amfetamine als oppepper had gebruikt. Haar lichaam is "als een stuk vuil gedumpt", aldus de advocaat-generaal. Een ex van G. heeft verklaard dat hij bij seks de keel kan dichtknijpen tot iemand bijna bewusteloos is.
G. heeft niet volledig meegewerkt bij zijn opname in het Pieter Baan Centrum. Volgens deskundigen is er sprake van een persoonlijkheidsstoornis met kenmerken van borderline, narcisme en psychopathie. De experts kunnen echter geen uitspraak doen over de toerekeningsvatbaarheid van G. waardoor een tbs-advies ontbreekt. Het OM vordert als alternatief een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel.
Uitspraak hof medio maart
G. wordt tevens verdacht van een reeks kleinere delicten. De rechtbank legde in 2020 een celstraf van 14,5 jaar op. De eis van het OM is lager gezien de lange duur van het proces. Het hof doet op 16 maart uitspraak.
Meer uit Binnenland
ISTANBUL (ANP) - De vader van de twee Nederlandse jongens die zijn overleden in een hotel in Istanbul, is buiten levensgevaar. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De man ligt nog in een ziekenhuis in de Turkse stad en wordt daar verder behandeld.
34 minuten geledenNIEUWVEEN (ANP) - Door een aanrijding in Nieuwveen (Zuid-Holland) is in de nacht van zaterdag op zondag een 19-jarige fietsster uit het naburige Nieuwkoop zwaargewond geraakt. De bestuurder van de betrokken auto, een goudkleurige BMW, is na het ongeluk doorgereden. Zondagochtend heeft de politie een 22-jarige man uit Hoofddorp aangehouden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sven Kockelmann presenteert zondagavond een extra uitzending van zijn politieke praatprogramma Café Kockelmann. De extra aflevering staat in het teken van de laatste politieke ontwikkelingen in Den Haag, nu alle bewindslieden van NSC vrijdag ontslag namen. De uitzending is om 21.25 uur te zien op NPO 1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagochtend al veel bezoekers aanwezig voor de laatste dag van SAIL. De organisatie verwacht dat de drukte gedurende de dag aanhoudt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het heeft in de nacht van zaterdag op zondag voor het eerst na de hoogzomer plaatselijk gevroren aan de grond, meldt Weeronline. Op de meetpunten Volkel en Eindhoven daalde de temperatuur op klomphoogte naar -0,2 en -0,3 graden. "Dat is uitzonderlijk vroeg, want gemiddeld komt het pas op 28 september tot de eerste grondvorst na de zomer", aldus Weeronline.
3 uur geledenVOORTHUIZEN (ANP) - Bij een ongeval in het Gelderse Voorthuizen zijn twee mensen om het leven gekomen. Dat meldt de politie op X.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een schietincident aan de Paul Krugerstraat in het stadsdeel Feijenoord in Rotterdam zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Volgens de politie zijn de slachtoffers bij bewustzijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn nog geen verdachten aangehouden.
10 uur geleden