Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moorden Maastricht verschaft geen inzicht in motieven

Verdachte moorden Maastricht verschaft geen inzicht in motieven

DEN BOSCH (ANP) - De 40-jarige Osama I., verdacht van twee gruwelijke moorden in Maastricht, heeft tijdens de eerste dag van zijn zaak in hoger beroep weinig tot geen inzicht gegeven in zijn motieven. Hij zegt dat hij ziek was, psychotisch. "De ziekte was sterker dan ik zelf, het lag buiten mijn macht." I. staat voor het gerechtshof in Den Bosch terecht voor de moord op een vriend en een vrouw.

Op 14 december 2017 zou I. eerst een 46-jarige vriend hebben doodgestoken. De hals van het slachtoffer was doorgesneden. Buren alarmeerden de politie toen zij I. het slachtoffer aan zijn benen diens huis aan de Botsaartstraat uit zagen sleuren. I. dumpte het lichaam in de bosjes.

Nauwelijks een kwartier later kreeg de politie opnieuw een melding. In de Joseph Postmesstraat was een 56-jarige vrouw in haar woning doodgestoken en haar dochter zeer ernstig verwond. De dochter kon worden ontzet door een buurman, die I. met een moersleutel op het hoofd sloeg. Ook de buurman werd nog gestoken. Kort daarna kon I. worden aangehouden in een Turks cultureel centrum.

Vluchteling

Osama I. is een Syrische vluchteling. De doodgestoken vrouw is eveneens een Syrische. In eerdere verklaringen heeft I. gezegd dat haar familie zijn familie heeft gedood. Daarvan is niets gebleken. De vermoorde vriend was een Egyptenaar.

De rechtbank veroordeelde I. vorig jaar tot 24 jaar cel en tbs met dwangverpleging. I. heeft eerder verklaard dat hij onder invloed van demonen heeft gehandeld en zei zich aanzienlijke delen van de gebeurtenissen niet te kunnen herinneren. Volgens deskundigen was de man geheel ontoerekeningsvatbaar ten tijde van het extreme geweld, omdat hij in een psychose verkeerde. Het gevaar voor herhaling kan alleen worden verminderd als I. in een tbs-kliniek wordt behandeld, aldus de deskundigen.

Drugs

Een centrale vraag is of die psychose mede is veroorzaakt door het gebruik van drugs. Eerder heeft I. aangegeven dat hij volop ‘hallucinerende pillen’ slikte en veel blowde. Volgens de rechtbank heeft I. de psychose daardoor in elk geval deels zelf veroorzaakt. Bij het hof zei hij dat hij op de dag van de moorden niets had gebruikt.

Bij de rechtbank leidde het proces soms tot hoog oplopende emoties bij familieleden van de slachtoffers. Ook bij het hof was het woensdag bij vlagen ook onrustig op de publieke tribune. Het hof heeft vrijdag gereserveerd voor het spreekrecht van nabestaanden. Op 9 december wordt de strafeis van het Openbaar Ministerie verwacht.

Meer uit Binnenland

Vrouw aangehouden in zaak over misstanden in Gronings gezinshuis

GRONINGEN (ANP) - In het strafrechtelijk onderzoek naar misstanden in een gezinshuis in de Groningse gemeente Westerkwartier is vorige week een 54-jarige vrouw aangehouden. Zij is gehoord over haar mogelijke betrokkenheid en mocht daarna weer naar huis. De vrouw blijft verdachte, meldt het Openbaar Ministerie.

53 minuten geleden
Bijenkorf en HEMA in centrum Den Haag ontruimd na gaslek

DEN HAAG (ANP) - Een klein deel van het centrum in Den Haag is donderdag afgesloten nadat een gaslek was ontdekt in de kelder van de HEMA. Het gaat om de Gedempte Gracht en een deel van de Grote Marktstraat. De veiligheidsregio meldde eerder al dat de Bijenkorf en de HEMA zijn ontruimd.

1 uur geleden
Schoof voelt weemoed bij laatste EU-bijeenkomst

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof voelt "een tikje weemoed" bij zijn laatste EU-evenement. Hij is donderdag op het Vlaamse kasteel Alden Biesen voor een heidag en overleg met de andere EU-leiders over de economie.

1 uur geleden
Bouwkundig onderzoek Tarwekamp: geen fouten in constructie

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek van TNO naar de bouwkundige staat van het appartementencomplex aan de Tarwekamp in Den Haag heeft geen fouten in de constructie aan het licht gebracht. Onderzoekers hebben wel kunnen reconstrueren waar de explosie precies heeft plaatsgevonden en hoe het gebouw is ingestort. Dat zei het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de vijfde inleidende zitting tegen de vier verdachten in de zaak.

1 uur geleden
Aantal cao-afspraken over flexibel indelen feestdagen neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar hebben opnieuw meer bedrijven en organisaties afspraken gemaakt met werknemers over de uitruil van feestdagen, laat werkgeversvereniging AWVN weten. Volgende week begint de ramadan, de islamitische vastenmaand met aan het eind Eid al-Fitr. Dit is geen officiële feestdag in Nederland, maar het aantal bedrijven waar bijvoorbeeld een christelijke feestdag kan worden ingeruild, ligt volgens de AWVN momenteel naar schatting rond de honderd van de ongeveer zevenhonderd cao's.

1 uur geleden
Zestigtal Nederlandse agenten helpt bij veiligheidstop München

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer zestig Nederlandse politiemensen ondersteunen hun Duitse collega's in München bij de veiligheidstop die daar dit weekend gehouden wordt. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie. De Nederlandse agenten krijgen vooral een ondersteunende rol bij het handhaven van de openbare orde.

2 uur geleden
Defensie plaatst extra radars op Noordzee tegen dreiging Russen

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat extra radars op de Noordzee plaatsen om verdachte schepen en drones in de gaten te houden, meldt staatssecretaris Gijs Tuinman. Russische schepen proberen al langer de onderzeese infrastructuur zoals datakabels en pijpleidingen in de Noordzee in beeld te krijgen. Russen worden al verdacht van het saboteren van kabels in de Oostzee.

2 uur geleden