Verdachte moorden IJsselmonde ook aangeklaagd voor steekincident
ROTTERDAM (ANP) - Sendric S. (24), die wordt verdacht van drie moorden in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde, wordt door het Openbaar Ministerie ook aangeklaagd voor een poging tot doodslag een half jaar eerder. Hij zou op 12 juni 2024 in Rotterdam hebben geprobeerd iemand van het leven te beroven door het slachtoffer met een mes in de rug, schouder of gezicht te steken. De nieuwe beschuldiging wordt toegevoegd aan zijn strafzaak, zegt zijn advocaat Marco Bos.
S. heeft bekend dat hij eind december en begin januari in IJsselmonde drie mannen heeft doodgeschoten. Hij zou op 21 december een 63-jarige man hebben neergeschoten, die enkele dagen later overleed. Op 28 december werd een 58-jarige Rotterdammer neergeschoten. Die overleed diezelfde avond. Het derde slachtoffer, een 81-jarige man, werd op 2 januari op klaarlichte dag neergeschoten en overleed enige tijd later. Over een mogelijk motief is nog niets bekendgemaakt.
De moorden zorgden voor veel onrust in IJsselmonde. Bewoners kregen het advies om niet alleen de straat op te gaan. Dinsdag gaat de strafzaak tegen S. verder met een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. S. zal daar opnieuw niet bij aanwezig zijn, zegt Bos. Zijn cliënt gaat in de loop van het jaar, volgens zijn advocaat in augustus, voor onderzoek naar het Pieter Baan Centrum.
Bos zegt dat zijn cliënt is gehoord over de vermeende poging tot doodslag. Het OM wil de nieuwe aanklacht op zitting bespreken, zegt een woordvoerster.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren kunnen langer nadenken of ze minder koeien willen houden en daarvoor subsidie willen ontvangen. De subsidieregeling daarvoor zou eigenlijk eind deze maand sluiten, maar het ministerie verlengt deze tot eind januari 2027. De afgelopen maanden hebben slechts 42 boeren zich aangemeld, waarmee 700 koeien minder gehouden worden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vervoersbedrijf RET laat in een verklaring weten erg geschrokken te zijn van de kop-staartbotsing van twee trams op de Erasmusbrug. "We hebben de beelden zien langskomen en zijn erg geschrokken. We leven mee met de slachtoffers en de aanwezige reizigers."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn twee trams op elkaar gebotst. Daarbij zijn achttien mensen gewond geraakt, van wie twee zwaargewond, meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet voor de tweede keer in een maand tijd een boete van 100.000 euro betalen, omdat het staalbedrijf rauwe kooks heeft geproduceerd. Daarbij komen stoffen vrij die schadelijk zijn voor mens en milieu. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft in de afgelopen jaren al drie keer een zogeheten last onder dwangsom opgelegd aan Tata Steel, om zo te proberen het ontstaan van rauwe (ongare) kooks te stoppen.
4 uur geleden