Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moordaanslag Trump had geen strafblad

Verdachte moordaanslag Trump had geen strafblad

WASHINGTON (ANP/RTR) - De verdachte van de moordaanslag op Donald Trump had geen strafblad, melden Amerikaanse media op basis van rechtbankgegevens in de staat Pennsylvania. Hij is daar ook nooit aangeklaagd. Media schrijven ook dat er geen gegevens over de man te vinden zijn in de databanken van de federale rechtbanken.

De veiligheidsdienst heeft de verdachte na de moordpoging op Trump doodgeschoten. De FBI heeft gezegd dat het gaat om de 20-jarige Thomas Matthew Crooks uit Bethel Park (Pennsylvania). Er is geen verdere informatie gedeeld. Zo is bijvoorbeeld niet bekend wat het motief van de man is. Het onderzoek is nog bezig, aldus de FBI.

Er is weinig over de man bekend. Crooks staat volgens kiezersregistratiegegevens van Pennsylvania geregistreerd als Republikein. Als 17-jarige schonk hij 15 dollar aan een politieke actiegroep die geld inzamelt voor linkse en Democratische politici. De man had vanwege zijn leeftijd nog nooit gestemd op een president. In november zou zijn eerste keer zijn.

Bethel Park ligt op ongeveer een uur rijden van de plek waar de schietpartij plaatsvond. Crooks zou met een semiautomatisch vuurwapen van het type AR-15 op het dak van een gebouw zijn geklommen, buiten het terrein waar Trump op een campagnebijeenkomst sprak. De presidentskandidaat raakte gewond aan zijn rechteroor. Een toeschouwer kwam om het leven en twee anderen raakten ernstig gewond.

Meer uit Buitenland

Houthi's melden doden door Saudische aanval op gevangenis

SANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.

17 minuten geleden
Oekraïne waarschuwt voor honger in door Russen bezette stad

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.

49 minuten geleden
EU-commissaris: overleg meerjarenbudget voelt als Groundhog Day

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) heeft een sterk gevoel van déjà-vu tijdens de onderhandelingen over de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Dat zei hij dinsdag tijdens een overleg van EU-lidstaten, waar ministers van Europese Zaken hun standpunten over dat budget nogmaals uiteenzetten.

1 uur geleden
Iraanse delegatie in New York bereid tot onderhandelingen met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie die naar New York is gereisd voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, is bereid tot indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten over de Straat van Hormuz. Iran zou volgens een functionaris de Straat van Hormuz binnen zeven dagen kunnen heropenen als de Amerikanen hun blokkade opheffen en de militaire druk op het land wegnemen.

1 uur geleden
Oekraïens energiebedrijf meldt onherstelbare schade door aanval

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz zegt dat een olie- en gasinstallatie in de centrale regio Poltava kritieke schade heeft opgelopen door een Russische aanval. Daarbij zouden ballistische raketten zijn ingezet.

1 uur geleden
Kremlin boos over weigeren visum voor onderminister door VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat de Verenigde Staten hebben geweigerd om een visum te verlenen aan onderminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Alimov. Hij had de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York willen bijwonen, maar kreeg daar geen toestemming voor. Het Kremlin spreekt van een "onvriendelijke actie".

1 uur geleden
Ruim 170.000 Indonesiërs met ademhalingsproblemen door branden

JAKARTA (ANP/AFP) - De grote natuurbranden van de afgelopen weken in Indonesië hebben voor ademhalingsproblemen gezorgd bij meer dan 170.000 mensen, meldt het ministerie van Gezondheid. Door de branden op de eilanden Borneo, Sumatra en Papoea is op veel plekken een giftige smog ontstaan.

1 uur geleden