Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moordaanslag Trump had geen strafblad

Verdachte moordaanslag Trump had geen strafblad

WASHINGTON (ANP/RTR) - De verdachte van de moordaanslag op Donald Trump had geen strafblad, melden Amerikaanse media op basis van rechtbankgegevens in de staat Pennsylvania. Hij is daar ook nooit aangeklaagd. Media schrijven ook dat er geen gegevens over de man te vinden zijn in de databanken van de federale rechtbanken.

De veiligheidsdienst heeft de verdachte na de moordpoging op Trump doodgeschoten. De FBI heeft gezegd dat het gaat om de 20-jarige Thomas Matthew Crooks uit Bethel Park (Pennsylvania). Er is geen verdere informatie gedeeld. Zo is bijvoorbeeld niet bekend wat het motief van de man is. Het onderzoek is nog bezig, aldus de FBI.

Er is weinig over de man bekend. Crooks staat volgens kiezersregistratiegegevens van Pennsylvania geregistreerd als Republikein. Als 17-jarige schonk hij 15 dollar aan een politieke actiegroep die geld inzamelt voor linkse en Democratische politici. De man had vanwege zijn leeftijd nog nooit gestemd op een president. In november zou zijn eerste keer zijn.

Bethel Park ligt op ongeveer een uur rijden van de plek waar de schietpartij plaatsvond. Crooks zou met een semiautomatisch vuurwapen van het type AR-15 op het dak van een gebouw zijn geklommen, buiten het terrein waar Trump op een campagnebijeenkomst sprak. De presidentskandidaat raakte gewond aan zijn rechteroor. Een toeschouwer kwam om het leven en twee anderen raakten ernstig gewond.

Meer uit Buitenland

Iran: alleen diplomatie kan conflict met VS oplossen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.

1 uur geleden
EU trekt 710 miljoen extra uit voor vluchtelingen en crises

NEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.

2 uur geleden
Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

4 uur geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

7 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

8 uur geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

9 uur geleden