Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moordaanslag Trump had geen strafblad

Verdachte moordaanslag Trump had geen strafblad

WASHINGTON (ANP/RTR) - De verdachte van de moordaanslag op Donald Trump had geen strafblad, melden Amerikaanse media op basis van rechtbankgegevens in de staat Pennsylvania. Hij is daar ook nooit aangeklaagd. Media schrijven ook dat er geen gegevens over de man te vinden zijn in de databanken van de federale rechtbanken.

De veiligheidsdienst heeft de verdachte na de moordpoging op Trump doodgeschoten. De FBI heeft gezegd dat het gaat om de 20-jarige Thomas Matthew Crooks uit Bethel Park (Pennsylvania). Er is geen verdere informatie gedeeld. Zo is bijvoorbeeld niet bekend wat het motief van de man is. Het onderzoek is nog bezig, aldus de FBI.

Er is weinig over de man bekend. Crooks staat volgens kiezersregistratiegegevens van Pennsylvania geregistreerd als Republikein. Als 17-jarige schonk hij 15 dollar aan een politieke actiegroep die geld inzamelt voor linkse en Democratische politici. De man had vanwege zijn leeftijd nog nooit gestemd op een president. In november zou zijn eerste keer zijn.

Bethel Park ligt op ongeveer een uur rijden van de plek waar de schietpartij plaatsvond. Crooks zou met een semiautomatisch vuurwapen van het type AR-15 op het dak van een gebouw zijn geklommen, buiten het terrein waar Trump op een campagnebijeenkomst sprak. De presidentskandidaat raakte gewond aan zijn rechteroor. Een toeschouwer kwam om het leven en twee anderen raakten ernstig gewond.

Meer uit Buitenland

Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

3 uur geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

5 uur geleden
Noord-Korea ontkent mijnen te hebben gelegd in grensgebied

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.

6 uur geleden
Maatschappij El Al annuleert repatriëringsvluchten Israëliërs

DUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.

8 uur geleden
Franse regio schat schade onderwijsdemonstraties op 25 miljoen

LYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.

8 uur geleden
VS sturen meer marineschepen naar Midden-Oosten

SAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.

9 uur geleden
Russische luchtaanvallen treffen opnieuw belangrijke brug Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.

10 uur geleden