Verdachte moord Xavier Durlinger langer vast
MAASTRICHT (ANP) - De rechter-commissaris van de rechtbank Limburg heeft donderdag het voorarrest van de 23-jarige verdachte van moord of doodslag op Xavier Durlinger uit Sittard met veertien dagen verlengd. De verdachte, plaatsgenoot van Durlinger, werd maandag gearresteerd na maandenlang onderzoek en talloze tips die bij de politie waren binnengekomen.
Het lichaam van de 19-jarige Durlinger werd 19 mei vorig jaar gevonden op de Kollenberg in Sittard, een week nadat zijn moeder hem als vermist had opgegeven.
In maart besteedde het tv-programma Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak, waarna meer dan 120 tips binnenkwamen. In het programma waren beelden te zien van een fietser. De aangehouden man wordt ervan verdacht die fietser te zijn. De politie denkt dat het om de fiets van Durlinger gaat.
Gouden tip
Voor de gouden tip in deze zaak heeft justitie eerder een beloning van 15.000 euro uitgeloofd. Politie en justitie laten in het midden of tips tot aanhouding van de verdachte hebben geleid.
De man wordt behalve van moord ook verdacht van gekwalificeerde doodslag. Dat betekent iemand om het leven brengen om een ander strafbaar feit te verhullen, zoals diefstal.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.
56 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden. Lokaal kan zeer dichte mist voorkomen.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
13 uur geleden