Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord Wiersum: zware beschuldigingen kloppen niet

Verdachte moord Wiersum: zware beschuldigingen kloppen niet

SCHIPHOL (ANP) - Een van de verdachten van de moord op advocaat Derk Wiersum heeft dinsdag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol een korte, zelfgeschreven verklaring voorgelezen. Daarin ontkent hij iedere betrokkenheid. Verder wil hij inhoudelijk niets vertellen, zijn antwoord op nagenoeg iedere vraag is "ik ben niet tot antwoorden verplicht".

Moreno B. zegt dat de zware beschuldigingen tegen hem niet kloppen. "Ik kan u garanderen dat ik Derk Wiersum niet heb doodgeschoten." Hij heeft wel in de auto's gezeten die bij de moord betrokken lijken. "Maar niet in de periode rond de moord", vertelde hij.

Medeverdachte Giërmo B. deed er ook, net als maandag tijdens de eerste zittingsdag, het zwijgen toe als het over inhoudelijke kwesties gaat. Aan het einde van de ochtend raakte hij wel even geïrriteerd, toen de officier van justitie het over een mogelijk 'vriendinnetje' van B. had. "Ik vind het niet leuk dat u haar 'mijn vriendinnetje' noemt. Ik heb een vrouw en kind thuis. Daar heb ik veel respect voor, ik vraag u ook om respect te tonen."

Kroongetuige

Als het later op de dag over zijn persoonlijke omstandigheden gaat, geeft hij de rechtbank wel redelijk uitgebreid antwoord. Het levert hem zelfs een compliment van de rechter op, die zegt te waarderen dat hij zich open heeft gesteld.

Derk Wiersum (44) werd op 18 september 2019 doodgeschoten in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de twee advocaten van het eerste uur van Nabil B., de veelbesproken kroongetuige in het liquidatieproces Marengo. Ridouan Taghi is daarin de hoofdverdachte. Kort nadat bekend werd dat B. zich als kroongetuige had gemeld, begin 2018, werd zijn niet-criminele broer doodgeschoten. Afgelopen week werd misdaadverslaggever Peter R. de Vries op straat neergeschoten, hij is sinds vorig jaar de adviseur en woordvoerder van de kroongetuige. De Vries ligt momenteel zwaargewond in het ziekenhuis.

Arrestatie

Verdachte Giërmo B. werd negen dagen na de moord opgepakt, Moreno B. in januari 2020. In de tussentijd arresteerde de politie ook Anouar T., een neef van Taghi. Hij zou een organiserende, faciliterende rol hebben gespeeld in het geheel, maar zijn zaak is afgesplitst van die van de uitvoerders.

Voor het proces tegen de beide verdachten zijn in totaal vijf dagen uitgetrokken. Woensdag formuleert het Openbaar Ministerie de strafeisen tegen beide mannen.

Meer uit Binnenland

Verdachte van brandstichting in centrum Arnhem niet bij strafzaak

ARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.

1 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

9 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

10 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

12 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

13 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

15 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

15 uur geleden