Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord Wiersum: zware beschuldigingen kloppen niet

Verdachte moord Wiersum: zware beschuldigingen kloppen niet

SCHIPHOL (ANP) - Een van de verdachten van de moord op advocaat Derk Wiersum heeft dinsdag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol een korte, zelfgeschreven verklaring voorgelezen. Daarin ontkent hij iedere betrokkenheid. Verder wil hij inhoudelijk niets vertellen, zijn antwoord op nagenoeg iedere vraag is "ik ben niet tot antwoorden verplicht".

Moreno B. zegt dat de zware beschuldigingen tegen hem niet kloppen. "Ik kan u garanderen dat ik Derk Wiersum niet heb doodgeschoten." Hij heeft wel in de auto's gezeten die bij de moord betrokken lijken. "Maar niet in de periode rond de moord", vertelde hij.

Medeverdachte Giërmo B. deed er ook, net als maandag tijdens de eerste zittingsdag, het zwijgen toe als het over inhoudelijke kwesties gaat. Aan het einde van de ochtend raakte hij wel even geïrriteerd, toen de officier van justitie het over een mogelijk 'vriendinnetje' van B. had. "Ik vind het niet leuk dat u haar 'mijn vriendinnetje' noemt. Ik heb een vrouw en kind thuis. Daar heb ik veel respect voor, ik vraag u ook om respect te tonen."

Kroongetuige

Als het later op de dag over zijn persoonlijke omstandigheden gaat, geeft hij de rechtbank wel redelijk uitgebreid antwoord. Het levert hem zelfs een compliment van de rechter op, die zegt te waarderen dat hij zich open heeft gesteld.

Derk Wiersum (44) werd op 18 september 2019 doodgeschoten in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de twee advocaten van het eerste uur van Nabil B., de veelbesproken kroongetuige in het liquidatieproces Marengo. Ridouan Taghi is daarin de hoofdverdachte. Kort nadat bekend werd dat B. zich als kroongetuige had gemeld, begin 2018, werd zijn niet-criminele broer doodgeschoten. Afgelopen week werd misdaadverslaggever Peter R. de Vries op straat neergeschoten, hij is sinds vorig jaar de adviseur en woordvoerder van de kroongetuige. De Vries ligt momenteel zwaargewond in het ziekenhuis.

Arrestatie

Verdachte Giërmo B. werd negen dagen na de moord opgepakt, Moreno B. in januari 2020. In de tussentijd arresteerde de politie ook Anouar T., een neef van Taghi. Hij zou een organiserende, faciliterende rol hebben gespeeld in het geheel, maar zijn zaak is afgesplitst van die van de uitvoerders.

Voor het proces tegen de beide verdachten zijn in totaal vijf dagen uitgetrokken. Woensdag formuleert het Openbaar Ministerie de strafeisen tegen beide mannen.

Meer uit Binnenland

Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

6 minuten geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

1 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

1 uur geleden
Meer dan helft van de Nederlanders verbrandt door zon in de zomer

MAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.

2 uur geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

3 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

6 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

9 uur geleden