Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord verzekeringstopman voorgeleid

Verdachte moord verzekeringstopman voorgeleid

ALTOONA (ANP/RTR) - De 26-jarige verdachte van de moord op verzekeringstopman Brian Thompson is maandagavond in de staat Pennsylvania voorgeleid. Daar werden Luigi Mangione vuurwapenovertredingen en vervalsing ten laste gelegd. Hij zal binnenkort worden overgebracht naar de staat New York, waar de moord plaatsvond en verdere aanklachten zullen worden ingediend.

De politie gaf eerder beelden vrij van de verdachte van de moord afgelopen woensdag in New York. Een medewerker van een McDonald's in de plaats Altoona in Pennsylvania herkende hem maandagochtend en belde de politie. Omdat de verdachte veel geld en verschillende valse identiteitsbewijzen op zak had, drongen de aanklagers er bij de rechter op aan hem niet op borgtocht vrij te laten. De rechter stemde daarmee in.

Mangione had tijdens zijn aanhouding een zogenoemd spookwapen op zak. Dat is een wapen dat is samengesteld uit losse, meestal online aangeschafte onderdelen of vervaardigd is door een 3D-printer. Spookwapens, of ghost guns, zijn daardoor niet te traceren.

De verdachte, die een handgeschreven document bij zich droeg waarin hij zich afzette tegen het Amerikaanse bedrijfsleven, werd online door enkele personen geprezen om zijn vermoedelijke actie tegen het zorgverzekeringswezen. De gouverneur van Pennsylvania ging daar maandagavond op een persconferentie hard tegenin. "Hij is geen held", zei Josh Shapiro. "In Amerika vermoorden we mensen niet in koelen bloede om een beleidsconflict te beslechten of ons standpunt duidelijk te maken."

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: beperking Oekraïens leger onacceptabel

STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.

48 minuten geleden
Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

1 uur geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

3 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

8 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

9 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

12 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

13 uur geleden