Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord verzekeringstopman voorgeleid

Verdachte moord verzekeringstopman voorgeleid

ALTOONA (ANP/RTR) - De 26-jarige verdachte van de moord op verzekeringstopman Brian Thompson is maandagavond in de staat Pennsylvania voorgeleid. Daar werden Luigi Mangione vuurwapenovertredingen en vervalsing ten laste gelegd. Hij zal binnenkort worden overgebracht naar de staat New York, waar de moord plaatsvond en verdere aanklachten zullen worden ingediend.

De politie gaf eerder beelden vrij van de verdachte van de moord afgelopen woensdag in New York. Een medewerker van een McDonald's in de plaats Altoona in Pennsylvania herkende hem maandagochtend en belde de politie. Omdat de verdachte veel geld en verschillende valse identiteitsbewijzen op zak had, drongen de aanklagers er bij de rechter op aan hem niet op borgtocht vrij te laten. De rechter stemde daarmee in.

Mangione had tijdens zijn aanhouding een zogenoemd spookwapen op zak. Dat is een wapen dat is samengesteld uit losse, meestal online aangeschafte onderdelen of vervaardigd is door een 3D-printer. Spookwapens, of ghost guns, zijn daardoor niet te traceren.

De verdachte, die een handgeschreven document bij zich droeg waarin hij zich afzette tegen het Amerikaanse bedrijfsleven, werd online door enkele personen geprezen om zijn vermoedelijke actie tegen het zorgverzekeringswezen. De gouverneur van Pennsylvania ging daar maandagavond op een persconferentie hard tegenin. "Hij is geen held", zei Josh Shapiro. "In Amerika vermoorden we mensen niet in koelen bloede om een beleidsconflict te beslechten of ons standpunt duidelijk te maken."

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

21 minuten geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

2 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden