Verdachte moord verzekeringstopman voorgeleid
ALTOONA (ANP/RTR) - De 26-jarige verdachte van de moord op verzekeringstopman Brian Thompson is maandagavond in de staat Pennsylvania voorgeleid. Daar werden Luigi Mangione vuurwapenovertredingen en vervalsing ten laste gelegd. Hij zal binnenkort worden overgebracht naar de staat New York, waar de moord plaatsvond en verdere aanklachten zullen worden ingediend.
De politie gaf eerder beelden vrij van de verdachte van de moord afgelopen woensdag in New York. Een medewerker van een McDonald's in de plaats Altoona in Pennsylvania herkende hem maandagochtend en belde de politie. Omdat de verdachte veel geld en verschillende valse identiteitsbewijzen op zak had, drongen de aanklagers er bij de rechter op aan hem niet op borgtocht vrij te laten. De rechter stemde daarmee in.
Mangione had tijdens zijn aanhouding een zogenoemd spookwapen op zak. Dat is een wapen dat is samengesteld uit losse, meestal online aangeschafte onderdelen of vervaardigd is door een 3D-printer. Spookwapens, of ghost guns, zijn daardoor niet te traceren.
De verdachte, die een handgeschreven document bij zich droeg waarin hij zich afzette tegen het Amerikaanse bedrijfsleven, werd online door enkele personen geprezen om zijn vermoedelijke actie tegen het zorgverzekeringswezen. De gouverneur van Pennsylvania ging daar maandagavond op een persconferentie hard tegenin. "Hij is geen held", zei Josh Shapiro. "In Amerika vermoorden we mensen niet in koelen bloede om een beleidsconflict te beslechten of ons standpunt duidelijk te maken."
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.
50 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
5 uur geleden