Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord verzekeringstopman voorgeleid

Verdachte moord verzekeringstopman voorgeleid

ALTOONA (ANP/RTR) - De 26-jarige verdachte van de moord op verzekeringstopman Brian Thompson is maandagavond in de staat Pennsylvania voorgeleid. Daar werden Luigi Mangione vuurwapenovertredingen en vervalsing ten laste gelegd. Hij zal binnenkort worden overgebracht naar de staat New York, waar de moord plaatsvond en verdere aanklachten zullen worden ingediend.

De politie gaf eerder beelden vrij van de verdachte van de moord afgelopen woensdag in New York. Een medewerker van een McDonald's in de plaats Altoona in Pennsylvania herkende hem maandagochtend en belde de politie. Omdat de verdachte veel geld en verschillende valse identiteitsbewijzen op zak had, drongen de aanklagers er bij de rechter op aan hem niet op borgtocht vrij te laten. De rechter stemde daarmee in.

Mangione had tijdens zijn aanhouding een zogenoemd spookwapen op zak. Dat is een wapen dat is samengesteld uit losse, meestal online aangeschafte onderdelen of vervaardigd is door een 3D-printer. Spookwapens, of ghost guns, zijn daardoor niet te traceren.

De verdachte, die een handgeschreven document bij zich droeg waarin hij zich afzette tegen het Amerikaanse bedrijfsleven, werd online door enkele personen geprezen om zijn vermoedelijke actie tegen het zorgverzekeringswezen. De gouverneur van Pennsylvania ging daar maandagavond op een persconferentie hard tegenin. "Hij is geen held", zei Josh Shapiro. "In Amerika vermoorden we mensen niet in koelen bloede om een beleidsconflict te beslechten of ons standpunt duidelijk te maken."

Meer uit Buitenland

EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

30 minuten geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

1 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

1 uur geleden
Iran: VS nemen onderhandelingen niet serieus

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.

1 uur geleden
Tsunami in noorden van Japan aan land gekomen na zware aardbeving

KUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.

2 uur geleden
Twee mannen opgepakt voor brandstichting synagoge Londen

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.

2 uur geleden
Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

4 uur geleden