Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord vader Hoorn: kon ik het maar terugdraaien

Verdachte moord vader Hoorn: kon ik het maar terugdraaien

ALKMAAR (ANP) - "Kon ik het maar terugdraaien. Ik vind het verschrikkelijk." Dat zei de 42-jarige Jogchimus H. uit Alkmaar maandagmorgen voor de rechtbank in zijn woonplaats. Daar moest hij voorkomen vanwege de verdenking dat hij ruim drie maanden geleden in Hoorn zijn 69-jarige vader met veel geweld om het leven heeft gebracht.

De politie kreeg in de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 maart een melding van een steekpartij in een woning op het Westfriese Hof in Hoorn-Noord. Daar troffen agenten de zwaargewonde vader aan. De man overleed een dag later in het ziekenhuis.

Zijn 42-jarige zoon werd kort erna opgepakt en wordt vooralsnog moord ten laste gelegd. Hij zou het slachtoffer met een mes hebben gestoken in zijn keel, hals en hoofd en daarna een kussen in zijn gezicht hebben gedrukt. Over de achtergrond van de daad werd maandag niets gezegd. Ook de raadsman van de verdachte kon daarover weinig vertellen.

Onderzoek

Op vragen van de rechtbank zei de verdachte dat "ik me eigenlijk geen houding kan geven". Hij houdt zich in detentie afzijdig van andere gevangenen en praat met niemand over zijn zaak, zei hij. "Eigenlijk is het niet mijn plek. Ik kan me er maar moeilijk redden". In de toekomst hoopt hij "te worden ondergebracht in een vorm van begeleid wonen".

H. wordt momenteel onderzocht door een psycholoog en een psychiater. Als hun rapportages gereed zijn, dan kan de zaak wat zowel het Openbaar Ministerie als de verdediging betreft inhoudelijk worden behandeld. Naar verwachting is dat eind dit jaar. Op 11 september is er eerst nog een nieuwe voorbereidende zitting.

Meer uit Binnenland

Verdachte van brandstichting aangereden op A2 bij Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Op de A2 bij Maastricht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangereden die wordt verdacht van brandstichting. De politie meldt in een persbericht dat er rond 01.10 uur een melding kwam van een voertuigbrand op de Kasteel Hillenraadweg in Maastricht. De verdachten van die brandstichting waren volgens omstanders te voet gevlucht in de richting van de A2, die parallel aan de Kasteel Hillenraadweg ligt.

7 minuten geleden
Suriname zoekt via Interpol naar verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.

6 uur geleden
België pakt verdachten uit Nederland op na vondst drugslab

BREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.

6 uur geleden
Aanhoudingen voor uitbuiting, mensensmokkel bij restaurantketens

DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.

8 uur geleden
Lokkooi met schapen voor wolf mag in gebruik blijven

ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.

10 uur geleden
Gehackt lab mag weer bevolkingsonderzoek uitvoeren

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Groep stelt minister aansprakelijk zaak lek bevolkingsonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.

10 uur geleden