Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord topman Amerikaanse zorgverzekeraar geen klant

Verdachte moord topman Amerikaanse zorgverzekeraar geen klant

NEW YORK (ANP/RTR) - De verdachte van de moord op topman Brian Thompson van de Amerikaanse zorgverzekeraar UnitedHealth was geen klant, aldus een woordvoerder van de onderneming. Luigi Mangione kon op 9 december worden aangeklaagd, na een vijf dagen durende klopjacht.

Mangione kampte met chronische rugpijn die zijn dagelijks leven beïnvloedde, volgens vrienden en berichten op sociale media. Het is onduidelijk of zijn gezondheid een rol speelde bij de schietpartij.

In de sector werd geschokt gereageerd op de moord. Tegelijkertijd wezen Amerikaanse burgers op hun worstelingen met de zorgkosten en hoe ingewikkeld het systeem voor hen is. Overheidsfunctionarissen en leidinggevenden in de gezondheidszorg toonden begrip voor de frustraties, maar zijn de laatste dagen meer uitgesproken in hun verzet tegen de verheerlijking van de verdachte op sociale media als een soort held.

De politie heeft geconcludeerd dat Mangione de moord als een gerechtvaardigde actie ziet tegen wat hij beschouwt als corruptie in de gezondheidszorg, meldde de krant The New York Times.

Meer uit Buitenland

New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

58 minuten geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

2 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

6 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

9 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

10 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

10 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

11 uur geleden