Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord Martin Kok opgepakt in Turijn

Verdachte moord Martin Kok opgepakt in Turijn

TURIJN (ANP) - In de buurt van de Italiaanse stad Turijn is een man opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op misdaadblogger Martin Kok. Volgens de Italiaanse politie gaat het om de Let Aleksejs Rustanovs, alias Christopher Hughes. Hij hield zich schuil in een hotel in San Mauro Torinese. De Nederlandse politie waarschuwde afgelopen oktober voor de internationaal gesignaleerd staande Schot Hughes, die zich mogelijk ook in Nederland schuil zou hebben gehouden.

Hughes wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op Kok uit 2016. Hij zou zijn ingezet om Kok in de val te lokken in Laren. De oud-crimineel werd daar doodgeschoten bij een seksclub. De moord op Martin Kok is onderdeel van het liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is. Een woordvoerder van het Openbaar Ministerie laat weten dat Hughes niet op verzoek van Nederland is aangehouden.

Rustanovs, ofwel Hughes, wordt volgens de Italiaanse politie beschouwd als de leider van een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugs- en wapenhandel.

Meer uit Binnenland

OM eist celstraffen tot 25 jaar voor eermoord op 18-jarige Ryan

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Lelystad celstraffen tot 25 jaar geëist tegen de drie verdachten van de moord op de 18-jarige Ryan Al Najjar. Het gaat om haar vader (53) en twee broers (23 en 25).

2 uur geleden
NRC rectificeert berichtgeving rondom informateur Wijers

AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd. De onderbouwing van dit verwijt is volgens hoofdredacteur Patricia Veldhuis niet meer houdbaar.

2 uur geleden
Prominente Surinamers eisen krans koning bij slavernijmonument

PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.

4 uur geleden
Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

4 uur geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

5 uur geleden
Deskundigengroep dierziekten maakt zich zorgen over vogelgriep

UTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.

5 uur geleden
Zussen vermoorde Ryan: wij leven in angst voor onze vader

LELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.

5 uur geleden