Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord Jalink: ik werd gevraagd kroongetuige te worden

Verdachte moord Jalink: ik werd gevraagd kroongetuige te worden

AMSTERDAM (ANP) - De in 2018 voor cocaïnesmokkel en bedreiging tot bijna 13,5 jaar cel veroordeelde Muhammed S. is een jaar later door de politie gevraagd kroongetuige te worden. Dat stelde de 36-jarige Amstelvener donderdag tijdens een voorbereidende zitting bij de rechtbank in Amsterdam in de strafzaak over de moord op Vincent Jalink ruim zeven jaar geleden.

S. is een van de vier verdachten die ruim zes jaar na dato alsnog worden vervolgd in de zaak-Jalink. De 38-jarige Diemenaar werd op de avond van 27 mei 2016 bij zijn woning met twaalf kogels en voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje doodgeschoten. In de zaak is tot nu toe alleen schutter Gideon G. veroordeeld. Hij kreeg dit jaar in hoger beroep 22 jaar celstraf opgelegd.

Volgens het Openbaar Ministerie heeft S. de moordopdracht gegeven. Dat zou zijn gebeurd nadat twee medeverdachten in de zaak - Urker Andries K. (55) en Noord-Hollander Ferry B. (48) - de aanvankelijke opdracht zouden hebben gegeven de Diemenaar te ontvoeren en geld af te persen. Achtergrond daarvan was dat Jalink een miljoen euro zou hebben gehad om te investeren in cocaïne, maar niets zou hebben geleverd. B. werd in 2018 samen met S. veroordeeld, nadat zij waren gelinkt aan de vondst van 261 kilo cocaïne op een Urker viskotter in Harlingen.

'Kan alles onderbouwen'

S. trok donderdag aan het einde van de zitting fel van leer in de rechtszaal. "Ik heb niets te maken met de moord op Jalink. Ik weet er niets van", zei hij. "Dat heb ik ook gezegd toen de politie mij in 2019 vroeg kroongetuige te worden. Het enige wat ik weet is dat in 2015 een nooit uitgevoerd plan bestond Jalink te ontvoeren."

Volgens S. heeft de politie bewust selectief geshopt in een grote verzameling berichten, waardoor allerlei communicatie uit zijn verband is gerukt. Bij de rechtbank zei hij volledige openheid van zaken te willen geven. "Ik heb niets te verbergen en kan alles onderbouwen."

Andere zaken

De politie stuitte in 2017 op de naam van S. tijdens het onderzoek naar Naoufal F., die voor het aansturen van een moordaanslag en een moord inmiddels is veroordeeld tot levenslang. Via de Amstelvener leidde het spoor vervolgens naar de Urker drugskotter in Harlingen. In de zaak-Jalink is behalve S. ook F. prominent in beeld als opdrachtgever, mede door vermeend berichtenverkeer tussen de twee waarin het moordplan wordt besproken. F. wordt nu echter niet vervolgd omdat zijn hoger beroep in de andere zaken nog loopt en het OM de uitkomst wil afwachten.

De zaak-Jalink dient eind 2024 inhoudelijk.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

3 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

7 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

11 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

13 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

13 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

15 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

17 uur geleden