Verdachte moord Gino: nooit gedacht 'wat ben ik aan het doen'
MAASTRICHT (ANP) - Donny M., de man die verdacht wordt van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 9-jarige Gino heeft geen moment gedacht "wat ben ik eigenlijk aan het doen?" Dat zei hij in de rechtbank in Maastricht, waar maandag de strafzaak tegen de 24-jarige Limburger is begonnen.
Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade. M. had die dag veel drugs gebruikt en reed wat doelloos rond in zijn auto toen hij Gino zag. "Het was alsof er een knop omging. Mijn focus was vanaf dat moment op hem. Ik wilde iets met hem doen, op seksueel gebied." Hij achtervolgde de jongen een tijdje en is later met hem en andere kinderen gaan voetballen op een speelveldje. "Op het moment dat Gino zei dat hij naar huis moest, heb ik gezegd dat ik hem thuis zou brengen."
Gino raakte in paniek toen hij merkte dat M. hem niet thuis ging afzetten. M. vertelde de rechter, die de fatale dag zeer gedetailleerd met de verdachte besprak, dat hij na verloop van tijd niet wist wat hij met de jongen aan moest. Hij dwong het kind, dat volgens M. huilde en schreeuwde, voor de bijrijdersstoel op de grond te gaan zitten, zodat het niet zichtbaar was.
Stepje
M. wilde Gino in Landgraaf uit de auto zetten, maar zag daar vanaf omdat hij dacht dat mensen hem zagen. Wel liet hij het stepje van de jongen daar achter. Gino nam hij mee naar zijn huis in Geleen. Daar bedacht hij opnieuw dat hij seks wilde met het jongetje.
M. werd drie dagen na de verdwijning van Gino aangehouden. De politie was hem op het spoor gekomen door sporen op het stepje. Aanvankelijk ontkende hij, maar later heeft hij toegegeven dat hij de jongen heeft gedood. Bij aanvang van het proces maandag, gaf zijn advocaat aan dat M. zo goed als mogelijk vragen zou beantwoorden.
Voor de strafzaak zijn vier dagen uitgetrokken. De uitspraak wordt verwacht op 27 november.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
9 minuten geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
15 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
17 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
18 uur geleden