Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord Gino: nooit gedacht 'wat ben ik aan het doen'

Verdachte moord Gino: nooit gedacht 'wat ben ik aan het doen'

MAASTRICHT (ANP) - Donny M., de man die verdacht wordt van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 9-jarige Gino heeft geen moment gedacht "wat ben ik eigenlijk aan het doen?" Dat zei hij in de rechtbank in Maastricht, waar maandag de strafzaak tegen de 24-jarige Limburger is begonnen.

Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade. M. had die dag veel drugs gebruikt en reed wat doelloos rond in zijn auto toen hij Gino zag. "Het was alsof er een knop omging. Mijn focus was vanaf dat moment op hem. Ik wilde iets met hem doen, op seksueel gebied." Hij achtervolgde de jongen een tijdje en is later met hem en andere kinderen gaan voetballen op een speelveldje. "Op het moment dat Gino zei dat hij naar huis moest, heb ik gezegd dat ik hem thuis zou brengen."

Gino raakte in paniek toen hij merkte dat M. hem niet thuis ging afzetten. M. vertelde de rechter, die de fatale dag zeer gedetailleerd met de verdachte besprak, dat hij na verloop van tijd niet wist wat hij met de jongen aan moest. Hij dwong het kind, dat volgens M. huilde en schreeuwde, voor de bijrijdersstoel op de grond te gaan zitten, zodat het niet zichtbaar was.

Stepje

M. wilde Gino in Landgraaf uit de auto zetten, maar zag daar vanaf omdat hij dacht dat mensen hem zagen. Wel liet hij het stepje van de jongen daar achter. Gino nam hij mee naar zijn huis in Geleen. Daar bedacht hij opnieuw dat hij seks wilde met het jongetje.

M. werd drie dagen na de verdwijning van Gino aangehouden. De politie was hem op het spoor gekomen door sporen op het stepje. Aanvankelijk ontkende hij, maar later heeft hij toegegeven dat hij de jongen heeft gedood. Bij aanvang van het proces maandag, gaf zijn advocaat aan dat M. zo goed als mogelijk vragen zou beantwoorden.

Voor de strafzaak zijn vier dagen uitgetrokken. De uitspraak wordt verwacht op 27 november.

Meer uit Binnenland

Eurocross waarschuwt voor de risico's van scooterrijden op reis

LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.

52 minuten geleden
Aantal rijksambtenaren moet komende jaren met 25.000 dalen

DEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.

1 uur geleden
Sven Kockelmann wint Sonja Barend Award voor interview met Schoof

HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.

9 uur geleden
Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

12 uur geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

13 uur geleden
Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

15 uur geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

16 uur geleden