Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord Gino: jongen gedood om hem tot zwijgen te brengen

Verdachte moord Gino: jongen gedood om hem tot zwijgen te brengen

MAASTRICHT (ANP) - Donny M., verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 9-jarige Gino van der Straeten, heeft maandag bij de rechtbank in Maastricht verklaard dat hij de jongen om het leven heeft gebracht door hem te smoren met een kussen. M. (24) zei dat hij "gek" werd van het geschreeuw en gehuil van de jongen, die hij kort daarvoor had geprobeerd seksueel te misbruiken.

Gino verdween op 1 juni 2022, toen hij aan het voetballen was op een veldje in Kerkrade. Hij verbleef destijds bij zijn oudere zus. Drie dagen na de verdwijning arresteerde de politie M., waarna het lichaam van de jongen op zijn aanwijzing werd gevonden.

M. heeft maandag, op de eerste dag van het vierdaagse proces, verklaard dat hij op de bewuste dag veel drugs had gebruikt en min of meer doelloos in zijn auto rondreed, totdat hij in het begin van de avond Gino in het vizier kreeg. Hij vatte het plan op de jongen te misbruiken. Hij wist Gino in zijn auto te praten en nam hem mee naar zijn appartement in Geleen.

MDMA

In de woning gebruikte M. nog meer drugs en diende hij ook Gino zowel MDMA als een erectiepil toe. Hij deed dat in de hoop dat dit de jongen in de stemming zou brengen, zei hij tegen de rechter. M. vertelde dat pogingen het slachtoffer te misbruiken niet slaagden, door zijn eigen drugsgebruik.

Gino moest overgeven door het MDMA-gebruik. M. dwong de jongen een douche te nemen en het braaksel op de badkamervloer op te ruimen. Om Gino tot zwijgen te brengen nam M. hem naar eigen zeggen in een houdgreep. Uiteindelijk pakte M. een kussen, dat hij op het gezicht van de jongen drukte, totdat hij niet meer bewoog.

Telefoon

Daarna besloot M. dat het lichaam van Gino weg moest. Hij heeft de polsen en benen van de jongen met tape aan elkaar gebonden en de mond dichtgeplakt. Hij dumpte het in vuilniszakken verpakte lichaam op nog geen honderd meter van zijn huis, bij twee afgebrande huizen. Op de telefoon van M. heeft de politie foto's aangetroffen van met touw en tape vastgebonden kinderen. M. ontkende dat hij Gino vóór diens dood heeft bewerkt met tape.

Het Openbaar Ministerie sluit niet uit dat M. de jongen meer drugs heeft laten innemen dan hij zegt. Het OM lijkt te twijfelen aan de juistheid van de verklaring van M., over het seksueel misbruik. De officier van justitie wees hem erop dat hij vaag blijft als het hier over gaat, terwijl zijn geheugen op tal van andere punten niet of nauwelijks hapert.

Meer uit Binnenland

Bertram noemt bereikbare woningen, ov en milieu als prioriteiten

DEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.

1 minuut geleden
Moskeekoepel verduidelijkt: ramadan begint donderdag

DEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.

14 minuten geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

23 minuten geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

1 uur geleden
Ridouan Taghi ontkent in verhoor samenwerking met Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Ridouan Taghi heeft ontkend dat hij samenwerkte met Richard R., alias Rico de Chileen. De tot levenslang veroordeelde Taghi werd woensdag via een videoverbinding vanuit de gevangenis in Vught gehoord als getuige in het hoger beroep van R. De 52-jarige R. werd in mei 2021 veroordeeld tot elf jaar cel voor het leiden van een criminele organisatie die liquidaties pleegde en misdaadgeld witwaste. Volgens de rechtbank werkte R. onder meer samen met Taghi.

1 uur geleden
Op Lesbos vrijgesproken hulpverlener legt werk neer om ziekte

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg, die onlangs op Lesbos werd vrijgesproken van onder meer mensensmokkel, stopt vanwege ziekte per direct met zijn publieke en humanitaire werkzaamheden. Dat laat de hulporganisatie Human Power weten, die met Wittenberg in contact staat en eerder ook informatie deelde over zijn rechtszaak. Volgens de organisatie heeft Wittenberg kort na zijn vrijspraak de diagnose gekregen van "een ernstige, slopende ziekte met een waarschijnlijk zeer beperkte levensverwachting".

1 uur geleden
Meer dan 100 meldingen bij NVWA over teruggeroepen babyvoeding

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft inmiddels meer dan honderd meldingen gekregen over teruggeroepen babyvoeding. Daarmee lijkt het aantal ouders op te lopen van wie een kind ziek is geworden en die een link vermoeden met de gedronken voeding.

1 uur geleden