Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

KEMPTEN (ANP/AFP/DPA) - De verdachte van een fatale aanval op Amerikaanse toeristen bij het Duitse Slot Neuschwanstein, heeft bij aanvang van zijn proces een bekentenis laten voorlezen. De 31-jarige Amerikaan wordt verdacht van moord, verkrachting en poging tot moord.

De man zou vorig jaar twee vrouwen in de buurt van het kasteel in de val hebben gelokt. Hij zou een 21-jarige vrouw tegen de grond hebben gewerkt. Een 22-jarige vriendin schoot te hulp en zou vervolgens van een helling zijn geduwd. Zij stortte 50 meter omlaag en liep ernstige verwondingen op.

Het jongere slachtoffer zou vervolgens seksueel zijn misbruikt en daarna eveneens in de afgrond zijn gegooid. Zij overleed aan haar verwondingen. De dader en de slachtoffers zouden elkaar niet hebben gekend. Ze kwamen elkaar tijdens een wandeling tegen. De verdachte zou de slachtoffers vervolgens hebben meegelokt naar een afgelegen plek.

Populaire bestemming

De zaak kreeg internationale aandacht. Volgens Duitse media waren honderden toeristen in de buurt tijdens de reddingsoperatie voor de vrouwen en de arrestatie van de verdachte. Een advocaat van de man las bij aanvang van de zaak een bekentenis voor en zijn cliënt bevestigde dat die klopte.

Neuschwanstein wordt soms omschreven als sprookjeskasteel en behoort tot de populairste toeristische bestemmingen in Duitsland. Er komen jaarlijks zo'n anderhalf miljoen mensen een kijkje nemen. De aanval op de Amerikanen zou hebben plaatsgevonden bij een bekende brug in de omgeving, de Marienbrücke. Daar gaan toeristen naartoe voor het mooie uitzicht op het slot.

Meer uit Buitenland

Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

26 minuten geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

52 minuten geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

1 uur geleden
ABC News: zondag mogelijk overleg tussen VS en Iran in Islamabad

ISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.

1 uur geleden
Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

2 uur geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

2 uur geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

2 uur geleden