Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af
KEMPTEN (ANP/AFP/DPA) - De verdachte van een fatale aanval op Amerikaanse toeristen bij het Duitse Slot Neuschwanstein, heeft bij aanvang van zijn proces een bekentenis laten voorlezen. De 31-jarige Amerikaan wordt verdacht van moord, verkrachting en poging tot moord.
De man zou vorig jaar twee vrouwen in de buurt van het kasteel in de val hebben gelokt. Hij zou een 21-jarige vrouw tegen de grond hebben gewerkt. Een 22-jarige vriendin schoot te hulp en zou vervolgens van een helling zijn geduwd. Zij stortte 50 meter omlaag en liep ernstige verwondingen op.
Het jongere slachtoffer zou vervolgens seksueel zijn misbruikt en daarna eveneens in de afgrond zijn gegooid. Zij overleed aan haar verwondingen. De dader en de slachtoffers zouden elkaar niet hebben gekend. Ze kwamen elkaar tijdens een wandeling tegen. De verdachte zou de slachtoffers vervolgens hebben meegelokt naar een afgelegen plek.
Populaire bestemming
De zaak kreeg internationale aandacht. Volgens Duitse media waren honderden toeristen in de buurt tijdens de reddingsoperatie voor de vrouwen en de arrestatie van de verdachte. Een advocaat van de man las bij aanvang van de zaak een bekentenis voor en zijn cliënt bevestigde dat die klopte.
Neuschwanstein wordt soms omschreven als sprookjeskasteel en behoort tot de populairste toeristische bestemmingen in Duitsland. Er komen jaarlijks zo'n anderhalf miljoen mensen een kijkje nemen. De aanval op de Amerikanen zou hebben plaatsgevonden bij een bekende brug in de omgeving, de Marienbrücke. Daar gaan toeristen naartoe voor het mooie uitzicht op het slot.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
4 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
5 uur geleden