Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

KEMPTEN (ANP/AFP/DPA) - De verdachte van een fatale aanval op Amerikaanse toeristen bij het Duitse Slot Neuschwanstein, heeft bij aanvang van zijn proces een bekentenis laten voorlezen. De 31-jarige Amerikaan wordt verdacht van moord, verkrachting en poging tot moord.

De man zou vorig jaar twee vrouwen in de buurt van het kasteel in de val hebben gelokt. Hij zou een 21-jarige vrouw tegen de grond hebben gewerkt. Een 22-jarige vriendin schoot te hulp en zou vervolgens van een helling zijn geduwd. Zij stortte 50 meter omlaag en liep ernstige verwondingen op.

Het jongere slachtoffer zou vervolgens seksueel zijn misbruikt en daarna eveneens in de afgrond zijn gegooid. Zij overleed aan haar verwondingen. De dader en de slachtoffers zouden elkaar niet hebben gekend. Ze kwamen elkaar tijdens een wandeling tegen. De verdachte zou de slachtoffers vervolgens hebben meegelokt naar een afgelegen plek.

Populaire bestemming

De zaak kreeg internationale aandacht. Volgens Duitse media waren honderden toeristen in de buurt tijdens de reddingsoperatie voor de vrouwen en de arrestatie van de verdachte. Een advocaat van de man las bij aanvang van de zaak een bekentenis voor en zijn cliënt bevestigde dat die klopte.

Neuschwanstein wordt soms omschreven als sprookjeskasteel en behoort tot de populairste toeristische bestemmingen in Duitsland. Er komen jaarlijks zo'n anderhalf miljoen mensen een kijkje nemen. De aanval op de Amerikanen zou hebben plaatsgevonden bij een bekende brug in de omgeving, de Marienbrücke. Daar gaan toeristen naartoe voor het mooie uitzicht op het slot.

Meer uit Buitenland

Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

5 minuten geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

4 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

4 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

5 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

5 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

6 uur geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

6 uur geleden