Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

KEMPTEN (ANP/AFP/DPA) - De verdachte van een fatale aanval op Amerikaanse toeristen bij het Duitse Slot Neuschwanstein, heeft bij aanvang van zijn proces een bekentenis laten voorlezen. De 31-jarige Amerikaan wordt verdacht van moord, verkrachting en poging tot moord.

De man zou vorig jaar twee vrouwen in de buurt van het kasteel in de val hebben gelokt. Hij zou een 21-jarige vrouw tegen de grond hebben gewerkt. Een 22-jarige vriendin schoot te hulp en zou vervolgens van een helling zijn geduwd. Zij stortte 50 meter omlaag en liep ernstige verwondingen op.

Het jongere slachtoffer zou vervolgens seksueel zijn misbruikt en daarna eveneens in de afgrond zijn gegooid. Zij overleed aan haar verwondingen. De dader en de slachtoffers zouden elkaar niet hebben gekend. Ze kwamen elkaar tijdens een wandeling tegen. De verdachte zou de slachtoffers vervolgens hebben meegelokt naar een afgelegen plek.

Populaire bestemming

De zaak kreeg internationale aandacht. Volgens Duitse media waren honderden toeristen in de buurt tijdens de reddingsoperatie voor de vrouwen en de arrestatie van de verdachte. Een advocaat van de man las bij aanvang van de zaak een bekentenis voor en zijn cliënt bevestigde dat die klopte.

Neuschwanstein wordt soms omschreven als sprookjeskasteel en behoort tot de populairste toeristische bestemmingen in Duitsland. Er komen jaarlijks zo'n anderhalf miljoen mensen een kijkje nemen. De aanval op de Amerikanen zou hebben plaatsgevonden bij een bekende brug in de omgeving, de Marienbrücke. Daar gaan toeristen naartoe voor het mooie uitzicht op het slot.

Meer uit Buitenland

16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

1 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

1 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

6 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

7 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

7 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

8 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

10 uur geleden