Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

Verdachte moord bij Duits 'sprookjeskasteel' legt bekentenis af

KEMPTEN (ANP/AFP/DPA) - De verdachte van een fatale aanval op Amerikaanse toeristen bij het Duitse Slot Neuschwanstein, heeft bij aanvang van zijn proces een bekentenis laten voorlezen. De 31-jarige Amerikaan wordt verdacht van moord, verkrachting en poging tot moord.

De man zou vorig jaar twee vrouwen in de buurt van het kasteel in de val hebben gelokt. Hij zou een 21-jarige vrouw tegen de grond hebben gewerkt. Een 22-jarige vriendin schoot te hulp en zou vervolgens van een helling zijn geduwd. Zij stortte 50 meter omlaag en liep ernstige verwondingen op.

Het jongere slachtoffer zou vervolgens seksueel zijn misbruikt en daarna eveneens in de afgrond zijn gegooid. Zij overleed aan haar verwondingen. De dader en de slachtoffers zouden elkaar niet hebben gekend. Ze kwamen elkaar tijdens een wandeling tegen. De verdachte zou de slachtoffers vervolgens hebben meegelokt naar een afgelegen plek.

Populaire bestemming

De zaak kreeg internationale aandacht. Volgens Duitse media waren honderden toeristen in de buurt tijdens de reddingsoperatie voor de vrouwen en de arrestatie van de verdachte. Een advocaat van de man las bij aanvang van de zaak een bekentenis voor en zijn cliënt bevestigde dat die klopte.

Neuschwanstein wordt soms omschreven als sprookjeskasteel en behoort tot de populairste toeristische bestemmingen in Duitsland. Er komen jaarlijks zo'n anderhalf miljoen mensen een kijkje nemen. De aanval op de Amerikanen zou hebben plaatsgevonden bij een bekende brug in de omgeving, de Marienbrücke. Daar gaan toeristen naartoe voor het mooie uitzicht op het slot.

Meer uit Buitenland

EU overweegt strengere sancties tegen Iran

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan ​​klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.

32 minuten geleden
Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

53 minuten geleden
Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

56 minuten geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

1 uur geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

2 uur geleden
Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

2 uur geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

3 uur geleden