Verdachte moord (1997) op Els Slurink 'kende haar niet'
GRONINGEN (ANP) - Verdachte Jahangir A., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Els Slurink in 1997 in Groningen, kende de 33-jarige vrouw naar eigen zeggen niet. Dit heeft hij verklaard bij de politie, bleek woensdag bij een inleidende zitting in de rechtbank in Groningen.
De zaak was jarenlang een zogenoemde cold case. Slurink werd 21 maart 1997 gevonden in haar woning aan het Van Brakelplein. De klinisch psychologe was 's nachts met een steek in het hart om het leven gebracht. De politie trof DNA van een onbekende man aan onder een nagel van Slurink. In de achtertuin werden schoenafdrukken gevonden. Het wapen bleef spoorloos.
A. (44) werd in februari dit jaar gearresteerd in Geldrop. In januari 2020 was er al een DNA-match. In het belang van het onderzoek is er lang gewacht tot de aanhouding, legde de officier van justitie woensdag uit. De DNA-match gaf geen antwoord op alle vragen en sloot meerdere scenario's niet uit, aldus de aanklager. De officier van justitie spreekt van een "zorgvuldige voorbereiding".
Breed in publiciteit
Om meer informatie over A. te verzamelen, bracht de politie de zaak begin dit jaar opnieuw breed in de publiciteit. Het programma Opsporing Verzocht besteedde er aandacht aan. Op bijna honderd locaties in de stad Groningen hingen twee weken lang posters.
A. was woensdag niet aanwezig. Hij heeft bij de politie laten weten geen verklaring te hebben voor de DNA-match. Hij zou Slurink nooit in zijn leven hebben gezien. Het Openbaar Ministerie gaat uit van moord.
Daderspoor
"Een DNA-spoor is niet automatisch een daderspoor", benadrukte de advocaat van A. Dat het een mengprofiel betreft, met DNA van Slurink, roept volgens hem vragen op. De raadsman stelt dat er ook DNA van een vrouw is aangetroffen op Slurink. Behalve het DNA is er geen andere link met A., aldus de advocaat. "Zo is nergens een vingerafdruk van hem gevonden."
De rechtbank wil de zaak in december behandelen. A. blijft in voorarrest. Hij gaat nog naar het Pieter Baan Centrum voor psychisch onderzoek.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
31 minuten geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
1 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
9 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden