Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord (1997) op Els Slurink 'kende haar niet'

Verdachte moord (1997) op Els Slurink 'kende haar niet'

GRONINGEN (ANP) - Verdachte Jahangir A., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Els Slurink in 1997 in Groningen, kende de 33-jarige vrouw naar eigen zeggen niet. Dit heeft hij verklaard bij de politie, bleek woensdag bij een inleidende zitting in de rechtbank in Groningen.

De zaak was jarenlang een zogenoemde cold case. Slurink werd 21 maart 1997 gevonden in haar woning aan het Van Brakelplein. De klinisch psychologe was 's nachts met een steek in het hart om het leven gebracht. De politie trof DNA van een onbekende man aan onder een nagel van Slurink. In de achtertuin werden schoenafdrukken gevonden. Het wapen bleef spoorloos.

A. (44) werd in februari dit jaar gearresteerd in Geldrop. In januari 2020 was er al een DNA-match. In het belang van het onderzoek is er lang gewacht tot de aanhouding, legde de officier van justitie woensdag uit. De DNA-match gaf geen antwoord op alle vragen en sloot meerdere scenario's niet uit, aldus de aanklager. De officier van justitie spreekt van een "zorgvuldige voorbereiding".

Breed in publiciteit

Om meer informatie over A. te verzamelen, bracht de politie de zaak begin dit jaar opnieuw breed in de publiciteit. Het programma Opsporing Verzocht besteedde er aandacht aan. Op bijna honderd locaties in de stad Groningen hingen twee weken lang posters.

A. was woensdag niet aanwezig. Hij heeft bij de politie laten weten geen verklaring te hebben voor de DNA-match. Hij zou Slurink nooit in zijn leven hebben gezien. Het Openbaar Ministerie gaat uit van moord.

Daderspoor

"Een DNA-spoor is niet automatisch een daderspoor", benadrukte de advocaat van A. Dat het een mengprofiel betreft, met DNA van Slurink, roept volgens hem vragen op. De raadsman stelt dat er ook DNA van een vrouw is aangetroffen op Slurink. Behalve het DNA is er geen andere link met A., aldus de advocaat. "Zo is nergens een vingerafdruk van hem gevonden."

De rechtbank wil de zaak in december behandelen. A. blijft in voorarrest. Hij gaat nog naar het Pieter Baan Centrum voor psychisch onderzoek.

Meer uit Binnenland

Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

2 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

4 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

8 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

10 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

16 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

18 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

18 uur geleden