Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte mislukte kunstroof Zaans Museum hoort vonnis

Verdachte mislukte kunstroof Zaans Museum hoort vonnis

ALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar doet dinsdag uitspraak in de strafzaak tegen Amsterdammer Henk B., die wordt verdacht van de roof van een doek van Claude Monet uit het Zaans Museum in Zaandam, op 15 augustus vorig jaar. De roof mislukte door ingrijpen van omstanders. Het Openbaar Ministerie heeft vier jaar cel tegen B. geëist.

Op de bewuste ochtend betrad B. (49) het museum in vermomming, om korte tijd later met de nodige moeite het werk De Voorzaan en de Westerhem van de beroemde Franse impressionist van de muur te halen. Vervolgens vluchtte hij naar buiten, waar een handlanger op een motorscooter op hem stond te wachten. Medewerkers van het museum en publiek probeerden te voorkomen dat het tweetal er met het schilderij vandoor ging, ondanks het feit dat de scooterbestuurder enkele schoten loste. Daarbij werd overigens niemand geraakt.

Het schilderij raakte door de roof beschadigd. Het is inmiddels gerestaureerd, maar nog niet teruggehangen in het museum. Het Zaans Museum kocht het doek in 2015 voor circa 1,5 miljoen euro.

Tijdens de zitting bij de rechtbank heeft B. omstandig verklaard dat hij door een criminele schuld onder druk is gezet om aan de roof mee te werken. Zijn schuldeisers gaan volgens hem "over lijken". Het OM gelooft zijn verhaal niet.

B. stal in 2002 met een medeverdachte twee schilderijen uit het Van Gogh Museum in Amsterdam. De werken doken eind september 2016 op in Italië bij een onderzoek naar de maffia in Napels. Hij kreeg in 2005 in hoger beroep drie jaar en twee maanden cel opgelegd voor deze kunstroof.

Het OM moet nog beslissen of het een in januari aangehouden medeverdachte vervolgt. Deze uit Purmerend afkomstige man werd na verhoor weer vrijgelaten.

Meer uit Binnenland

Dode door aanrijding in het Gelderse Hattem

HATTEM (ANP) - Door een aanrijding op de Hessenweg in het Gelderse Hattem is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon om het leven gekomen. Het slachtoffer werd rond 01.45 uur aangereden door een personenauto. De bestuurder van de auto ontvluchtte daarna de plaats van het ongeval, meldt de politie.

2 uur geleden
Drie woningen Spijkenisse tijdelijk ontruimd na vondst explosief

SPIJKENISSE (ANP) - Drie woningen in Spijkenisse zijn in de nacht van zaterdag op zondag tijdelijk ontruimd door de politie, nadat agenten bij een controle van een scooter op de Citroengaard onder de buddyseat een zelfgemaakt explosief hadden aangetroffen.

4 uur geleden
Dode door verkeersongeluk in Oss

OSS (ANP) - Door een verkeersongeluk in het Noord-Brabantse Oss is zaterdagavond rond 23.00 uur een jongen van 17 jaar om het leven gekomen. Bij het ongeval op de Joannes Zwijsenlaan waren een auto en een fatbike betrokken, meldt de politie.

7 uur geleden
KPN kampt met storing op mobiele netwerk

DEN HAAG (ANP) - KPN kampte zaterdagavond enkele uren met een storing op het mobiele netwerk. "We zijn druk bezig met het oplossen ervan en hopen snel verbetering te brengen", meldde de telefoonprovider rond 20.20 uur op X. Ruim twee uur later berichtte het bedrijf op hetzelfde platform dat de storing was verholpen.

7 uur geleden
KPN kampt met storing op mobiele netwerk

DEN HAAG (ANP) - KPN kampt zaterdagavond met een storing op het mobiele netwerk. "We zijn druk bezig met het oplossen ervan en hopen snel verbetering te brengen", meldt de telefoonprovider.

10 uur geleden
Drie gewonden in Zoetermeer door ontploffing, een aanhouding

ZOETERMEER (ANP) - In Zoetermeer zijn zaterdag drie mensen gewond geraakt door een explosief dat afging. Een van hen is overgebracht naar het ziekenhuis. De politie heeft een verdachte aangehouden.

12 uur geleden
Politie onderzoekt ongeregeldheden in stadion Telstar

VELSEN (ANP) - De politie is onder leiding van het Openbaar Ministerie een onderzoek gestart naar de ernstige ongeregeldheden in het stadion van Telstar, na de wedstrijd tegen FC Den Bosch. Na afloop van de door Telstar gewonnen wedstrijd kwam het vrijdagavond op het veld tot vechtpartijen tussen fans van de clubs.

12 uur geleden