Verdachte man die zich verschanste in huis Rosmalen opgepakt
ROSMALEN (ANP) - De politie heeft Joey D. opgepakt. Hij had zich enkele uren verschanst in een huis aan de Schoolstraat in Rosmalen. De verdachte heeft zichzelf ernstig verwond en is met een ambulance weggebracht naar het ziekenhuis. De omgeving rond het huis is afgezet met linten. De politie doet onderzoek in rond de woning en verwacht dat dit nog enkele uren zal duren.
Kort voor zijn arrestatie deden zich harde 'klappen' voor. Onderhandelaars waren uren in gesprek geweest met de man. D. had zich in het huis verschanst nadat de politie hem wilde aanhouden. Volgens de politie is er dinsdag eerder op de dag over en weer geschoten. Ook zagen agenten een automatisch wapen. D. zei eerder op de dag via zijn advocaat, Jan-Hein Kuijpers, dat hij niet heeft geschoten.
D. werd dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot 15,5 jaar cel voor het doodschieten van zijn oom, eind 2014. Eerder werd hij nog vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Omdat D. nog op vrije voeten was, wilde justitie dat hij werd opgepakt.
Tegen D. was zestien jaar celstraf geëist. Het hof vindt deze straf ook passend, maar omdat het hoger beroep lang duurde is de straf met een half jaar verlaagd.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voordat een enkelband als hoofdstraf opgelegd kan worden, moet het wetsvoorstel hierover nog op verschillende punten worden bijgesteld. De Raad van State (RvS) ziet in het voorstel een rechtvaardige en effectieve vorm van bestraffing, maar wijst onder meer op risico's voor de privacy.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen hebben maandagochtend gebruikgemaakt van de mogelijkheid om de vorige week overleden Hans van Manen een laatste groet te brengen. Dat gebeurde in de Nationale Opera & Ballet in Amsterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is zeer kritisch over een voorstel van demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) om de huidige norm voor stikstofneerslag in kwetsbare natuurgebieden te vervangen door een wettelijk doel om de uitstoot te verminderen. Het natuurherstel waartoe Nederland verplicht is, kan daardoor in gevaar komen, waarschuwt de belangrijkste adviseur van het kabinet op het gebied van wetgeving in een advies.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België eist 1,5 jaar cel, 4400 euro boete en drie maanden rijverbod voor de Nederlandse sterrenchef Nick Bril. De rechtszaak begon maandag in Antwerpen.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril (41) en zijn advocaat zijn maandagochtend bij de rechtbank in Antwerpen aangekomen voor de behandeling van het zware ongeluk bij restaurant The Jane in januari 2024.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.
15 uur geleden