Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Mallorcazaak na verhoor over meineed weer vrij

Verdachte Mallorcazaak na verhoor over meineed weer vrij

LELYSTAD (ANP) - De 20-jarige Martijn T., verdachte in de Mallorcazaak en donderdag ter zitting aangehouden op verdenking van meineed, komt vrijdag weer op vrije voeten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. T. wordt na verhoor over de meineedverdenking heengezonden, aldus een woordvoerder.

Het OM liet T. aanhouden omdat hij zou hebben gelogen over zijn deelname aan gesprekken, achteraf, over de vechtpartijen waar de zaak om draait.

T. is te zien op een recent opgedoken video met andere Mallorcaverdachten. Hij had eerder bij de rechter-commissaris onder ede verklaard 's nachts niet meer te hebben nagepraat over de vechtpartijen, in de vakantievilla die hij met zijn vrienden op Mallorca had gehuurd. Uit de video blijkt volgens het OM het tegendeel.

Beslissing volgt

Justitie neemt later pas een beslissing of het T. ook gaat vervolgen voor meineed. Daartoe moet eerst het dossier worden bestudeerd, aldus de woordvoerder.

Advocaat Irene Stas laat weten dat het "een zeer kort verhoor" is geweest. Donderdag hekelde zij de beslissing van het OM haar cliënt aan te houden. Volgens de raadsvrouw is er van het plegen van meineed geen sprake geweest. Justitie heeft met de aanhouding geprobeerd de druk op de verdachten op te voeren, zei zij donderdag kort nadat T. naar het cellenblok van het gerechtsgebouw was afgevoerd.

Effect aanhouding

"Het effect van deze aanhouding zou weleens het tegenovergestelde kunnen bewerkstelligen, namelijk dat verdachten zich niet meer vrij voelen te verklaren over hetgeen zij nog weten", betoogde Stas. "Daarmee schaadt de aanhouding ook het belang van de waarheidsvinding, nog los van de schade die het aan Martijn toebrengt."

Meer uit Binnenland

Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

20 minuten geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

7 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

10 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

11 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

11 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

11 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

11 uur geleden