Verdachte Mallorcazaak na verhoor over meineed weer vrij
LELYSTAD (ANP) - De 20-jarige Martijn T., verdachte in de Mallorcazaak en donderdag ter zitting aangehouden op verdenking van meineed, komt vrijdag weer op vrije voeten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. T. wordt na verhoor over de meineedverdenking heengezonden, aldus een woordvoerder.
Het OM liet T. aanhouden omdat hij zou hebben gelogen over zijn deelname aan gesprekken, achteraf, over de vechtpartijen waar de zaak om draait.
T. is te zien op een recent opgedoken video met andere Mallorcaverdachten. Hij had eerder bij de rechter-commissaris onder ede verklaard 's nachts niet meer te hebben nagepraat over de vechtpartijen, in de vakantievilla die hij met zijn vrienden op Mallorca had gehuurd. Uit de video blijkt volgens het OM het tegendeel.
Beslissing volgt
Justitie neemt later pas een beslissing of het T. ook gaat vervolgen voor meineed. Daartoe moet eerst het dossier worden bestudeerd, aldus de woordvoerder.
Advocaat Irene Stas laat weten dat het "een zeer kort verhoor" is geweest. Donderdag hekelde zij de beslissing van het OM haar cliënt aan te houden. Volgens de raadsvrouw is er van het plegen van meineed geen sprake geweest. Justitie heeft met de aanhouding geprobeerd de druk op de verdachten op te voeren, zei zij donderdag kort nadat T. naar het cellenblok van het gerechtsgebouw was afgevoerd.
Effect aanhouding
"Het effect van deze aanhouding zou weleens het tegenovergestelde kunnen bewerkstelligen, namelijk dat verdachten zich niet meer vrij voelen te verklaren over hetgeen zij nog weten", betoogde Stas. "Daarmee schaadt de aanhouding ook het belang van de waarheidsvinding, nog los van de schade die het aan Martijn toebrengt."
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
2 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
11 uur geleden