Verdachte Madeleine McCann-zaak claimt alibi te hebben
LONDEN (ANP) - De Duitse verdachte in de vermissingszaak van Madeleine McCann claimt een alibi te hebben voor de avond waarop het destijds 3-jarige Britse meisje vijftien jaar geleden in Portugal verdween. Volgens de Britse nieuwszender Sky News beweert Christian B. dat hij seks had met een vrouw die hij de volgende dag naar het vliegveld bracht.
De 44-jarige B. heeft gezegd dat de twee op weg naar het vliegveld van Faro door de politie werden gestopt en gefotografeerd. De vrouw werd volgens hem later op de luchthaven opgepakt omdat ze pepperspray bij zich had. Daarvoor moest ze in de rechtbank verschijnen, aldus B.
Volgens Sky News kon B. zich de volledige naam van de vrouw aanvankelijk niet meer herinneren, maar zou hij haar nu wel kunnen identificeren. De Duitse aanklager die bij het onderzoek betrokken is, heeft tegen de zender gezegd dat B. zijn alibi nog niet heeft gedeeld met de onderzoekers.
Sky News meldt ook dat de Duitse politie een foto heeft gevonden van de vrouw in B.'s kampeerbusje, waar ze volgens de verdachte seks hebben gehad. De foto werd aangetroffen in een onderzoek naar verkrachting. B. werd drie jaar geleden in Duitsland veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar.
Meer uit Buitenland
MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.
1 uur geledenPONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.
2 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
5 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
5 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
7 uur geleden