Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Madeleine McCann-zaak claimt alibi te hebben

Verdachte Madeleine McCann-zaak claimt alibi te hebben

LONDEN (ANP) - De Duitse verdachte in de vermissingszaak van Madeleine McCann claimt een alibi te hebben voor de avond waarop het destijds 3-jarige Britse meisje vijftien jaar geleden in Portugal verdween. Volgens de Britse nieuwszender Sky News beweert Christian B. dat hij seks had met een vrouw die hij de volgende dag naar het vliegveld bracht.

De 44-jarige B. heeft gezegd dat de twee op weg naar het vliegveld van Faro door de politie werden gestopt en gefotografeerd. De vrouw werd volgens hem later op de luchthaven opgepakt omdat ze pepperspray bij zich had. Daarvoor moest ze in de rechtbank verschijnen, aldus B.

Volgens Sky News kon B. zich de volledige naam van de vrouw aanvankelijk niet meer herinneren, maar zou hij haar nu wel kunnen identificeren. De Duitse aanklager die bij het onderzoek betrokken is, heeft tegen de zender gezegd dat B. zijn alibi nog niet heeft gedeeld met de onderzoekers.

Sky News meldt ook dat de Duitse politie een foto heeft gevonden van de vrouw in B.'s kampeerbusje, waar ze volgens de verdachte seks hebben gehad. De foto werd aangetroffen in een onderzoek naar verkrachting. B. werd drie jaar geleden in Duitsland veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar.

Meer uit Buitenland

VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

2 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

3 uur geleden
Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

4 uur geleden
Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

8 uur geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

8 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

8 uur geleden
Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

8 uur geleden