Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Madeleine McCann-zaak claimt alibi te hebben

Verdachte Madeleine McCann-zaak claimt alibi te hebben

LONDEN (ANP) - De Duitse verdachte in de vermissingszaak van Madeleine McCann claimt een alibi te hebben voor de avond waarop het destijds 3-jarige Britse meisje vijftien jaar geleden in Portugal verdween. Volgens de Britse nieuwszender Sky News beweert Christian B. dat hij seks had met een vrouw die hij de volgende dag naar het vliegveld bracht.

De 44-jarige B. heeft gezegd dat de twee op weg naar het vliegveld van Faro door de politie werden gestopt en gefotografeerd. De vrouw werd volgens hem later op de luchthaven opgepakt omdat ze pepperspray bij zich had. Daarvoor moest ze in de rechtbank verschijnen, aldus B.

Volgens Sky News kon B. zich de volledige naam van de vrouw aanvankelijk niet meer herinneren, maar zou hij haar nu wel kunnen identificeren. De Duitse aanklager die bij het onderzoek betrokken is, heeft tegen de zender gezegd dat B. zijn alibi nog niet heeft gedeeld met de onderzoekers.

Sky News meldt ook dat de Duitse politie een foto heeft gevonden van de vrouw in B.'s kampeerbusje, waar ze volgens de verdachte seks hebben gehad. De foto werd aangetroffen in een onderzoek naar verkrachting. B. werd drie jaar geleden in Duitsland veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar.

Meer uit Buitenland

Trump: Rusland en Oekraïne gaan onmiddellijk praten over bestand

WASHINGTON (ANP) - Rusland en Oekraïne gaan onmiddellijk onderhandelen over een bestand en een einde van de oorlog, schrijft Donald Trump op Truth Social. De Amerikaanse president meldt dat na een twee uur durend telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.

23 minuten geleden
Hof VS: Trump mag 350.000 Venezolanen beschermde status ontnemen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump maandag toestemming gegeven om ongeveer 350.000 Venezolanen die in de VS wonen hun tijdelijke beschermde status te ontnemen. Ze hadden deze status gekregen onder Trumps voorganger Joe Biden.

25 minuten geleden
Amnesty belooft inspanningen te verdubbelen na verbod in Rusland

LONDEN (ANP) - Amnesty International zegt haar inspanningen te verdubbelen om Russische schendingen van mensenrechten aan de kaak te stellen. De verklaring volgt na een verbod op de mensenrechtenorganisatie in Rusland.

38 minuten geleden
Poetin belt ruim 2 uur met Trump en spreekt van nuttig gesprek

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft meer dan twee uur gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Volgens Poetin was het een "nuttig en informatief" gesprek over de oorlog in Oekraïne en staat Rusland open voor een volgende stap in het vredesproces.

1 uur geleden
Bron: Trump sprak Zelensky voor telefoongesprek met Poetin

KYIV/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kort contact gehad met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, vlak voor zijn telefoongesprek met de Russische leider Vladimir Poetin. Een ingewijde heeft dat aan persbureau Reuters gemeld.

1 uur geleden
Israël meldt aankomst eerste noodhulp in Gaza in ruim 2 maanden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat vijf vrachtwagens met noodhulp zijn aangekomen in de Gazastrook. Het is voor het eerst in 2,5 maand dat er humanitaire hulp binnenkomt in het gebied. Israël besloot op 2 maart om alle leveringen van noodhulp te blokkeren.

1 uur geleden
Equatoriaal-Guinea wint decennialange eilandenruzie van Gabon

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Equatoriaal-Guinea gelijk gegeven in een decennialange ruzie met Gabon over drie piepkleine eilandjes. Daar woont vrijwel niemand, maar omdat er mogelijk olie en gas te winnen valt in de omgeving maakten beide West-Afrikaanse landen aanspraak op de eilanden.

2 uur geleden