Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Madeleine McCann-zaak claimt alibi te hebben

Verdachte Madeleine McCann-zaak claimt alibi te hebben

LONDEN (ANP) - De Duitse verdachte in de vermissingszaak van Madeleine McCann claimt een alibi te hebben voor de avond waarop het destijds 3-jarige Britse meisje vijftien jaar geleden in Portugal verdween. Volgens de Britse nieuwszender Sky News beweert Christian B. dat hij seks had met een vrouw die hij de volgende dag naar het vliegveld bracht.

De 44-jarige B. heeft gezegd dat de twee op weg naar het vliegveld van Faro door de politie werden gestopt en gefotografeerd. De vrouw werd volgens hem later op de luchthaven opgepakt omdat ze pepperspray bij zich had. Daarvoor moest ze in de rechtbank verschijnen, aldus B.

Volgens Sky News kon B. zich de volledige naam van de vrouw aanvankelijk niet meer herinneren, maar zou hij haar nu wel kunnen identificeren. De Duitse aanklager die bij het onderzoek betrokken is, heeft tegen de zender gezegd dat B. zijn alibi nog niet heeft gedeeld met de onderzoekers.

Sky News meldt ook dat de Duitse politie een foto heeft gevonden van de vrouw in B.'s kampeerbusje, waar ze volgens de verdachte seks hebben gehad. De foto werd aangetroffen in een onderzoek naar verkrachting. B. werd drie jaar geleden in Duitsland veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar.

Meer uit Buitenland

Trump boos over Iraanse berichten over overeenkomst met VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de manier waarop zijn aanstaande deal met Iran wordt neergezet in de Iraanse media. Volgens hem klopt er niks van de berichten over de inhoud van de overeenkomst.

48 minuten geleden
Polen claimt uitzondering op Europees migratiepact

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen is naar eigen zeggen maar deels gebonden aan het Europese asiel- en migratiepact dat vrijdag in werking is getreden. Het land zal geen extra asielzoekers accepteren en zal het pact ook maar gedeeltelijk uitvoeren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken beklemtoonde dat het migratiepact is "aangepast aan de Poolse omstandigheden". Het land is "vrijgesteld van de herverdeling van migranten binnen de Europese Unie en de daarbij horende onkosten".

1 uur geleden
Bultrug Timmy kort na reddingsactie overleden

ANHOLT (ANP/DPA) - De in Duitsland gestrande bultrug Timmy heeft na een omstreden reddingsactie vermoedelijk slechts enkele dagen geleefd. Dat melden de Duitse autoriteiten nadat informatie was onderzocht uit de zender die het dier bij zich droeg.

4 uur geleden
Vliegveld Hamburg waarschuwt voor hinder na incident met noodknop

HAMBURG (ANP/RTR/DPA) - De luchthaven van Hamburg waarschuwt reizigers voor hinder nadat een veiligheidsincident tot een ontruiming had geleid. Een woordvoerder voorspelt flinke vertragingen en annuleringen.

4 uur geleden
Kunstenaar David Hockney (88) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse kunstenaar David Hockney is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op informatie van de agent van de artiest.

5 uur geleden
Luchthaven Hamburg ontruimd om veiligheidsincident

HAMBURG (ANP) - De luchthaven van de Duitse stad Hamburg wordt ontruimd vanwege een veiligheidsincident. Dat meldt regionale omroep NDR. Onduidelijk is nog wat er precies aan de hand is.

5 uur geleden
Illegale grensoverschrijdingen naar de EU met 40 procent gedaald

BRUSSEL (ANP) - Het aantal illegale grensoverschrijdingen naar de Europese Unie is in de eerste vijf maanden van 2026 met 40 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode in 2025. Dat meldt de Europese grensbewakingsdienst Frontex vrijdag op basis van voorlopige gegevens. De dienst registreerde bijna 39.000 overtochten.

5 uur geleden