Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Maagdenburg zaterdag nog voor rechter

Verdachte Maagdenburg zaterdag nog voor rechter

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De man die vrijdag inreed op bezoekers van een kerstmarkt in Maagdenburg moet zaterdag nog in de rechtbank verschijnen, meldt een woordvoerder van de Duitse politie. De rechter zal beslissen of de man in hechtenis wordt genomen. Op dit moment zit de 50-jarige Saoediër in een politiecel.

Eerder op zaterdag maakte het Openbaar Ministerie (OM) bekend dat de verdachte nog werd verhoord. Hij zal worden aangeklaagd voor zeker vijf moorden en 205 pogingen tot moord, door vrijdagavond in te rijden op de kerstmarkt in Maagdenburg. Bij de aanval kwamen vier volwassenen en een 9-jarig kind om het leven.

Het OM zei dat 'onvrede' over de behandeling van Saoedische vluchtelingen mogelijk een rol speelde in het motief van de verdachte. De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zei dat de man een "islamofoob" was. Eerder hadden lokale media bekendgemaakt dat hij een islamcriticus was en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland.

Meer uit Buitenland

Duizenden toeristen geëvacueerd om natuurbrand bij Bordeaux

SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel.

25 minuten geleden
Bosbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt bewoonde plaatsen

ALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.

3 uur geleden
Libanese stad Tyrus nieuw op lijst van bedreigd werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.

6 uur geleden
Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

10 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

10 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

10 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

10 uur geleden