Verdachte kofferbakmoord: ik word neergezet als monster
LEEUWARDEN (ANP) - In het hoger beroep in de zaak van de Drentse kofferbakmoord heeft verdachte Hans O. donderdag bij het hof nogmaals zijn onschuld bepleit. "Ik ben neergezet als een monster, maar ik heb het niet gedaan", zei de verdachte uit Emmen.
De 45-jarige verdachte werd vorig jaar vrijgesproken van moord of doodslag op de 31-jarige Ralf Meinema in 2017. Het Openbaar Ministerie had achttien jaar cel tegen O. geëist en tekende beroep aan.
Het lichaam van Meinema uit Klazienaveen werd gevonden in de kofferbak van zijn eigen auto. De wagen lag half in het water van het Stieltjeskanaal bij Coevorden. De doodsoorzaak was hersenletsel, aangebracht door een zwaar voorwerp dat tegen zijn hoofd werd geslagen.
DNA-sporen
Er werd DNA aangetroffen van Meinema op de rechter broekzak van O. Volgens het OM was O. daarnaast de laatste persoon die contact had met het slachtoffer. Dat contact zou te maken hebben met een mislukte drugsdeal. Meinema had drugs aangeboden en O. had interesse. Met een prepaid-telefoon nam O. contact op met Meinema om een afspraak te maken. Op de bewuste avond had Meinema, volgens O., de drugs niet bij zich. Hij zei tijdens de zitting hierover "gepikeerd" te zijn.
Hij benadrukte hoe erg hij leed onder zijn vervolging. Ook nu hij na anderhalf jaar in voorarrest te hebben gezeten, weer op vrije voeten is. "Ik word er dag en nacht op aangekeken", vertelde hij. "Ik ben aan de schandpaal genageld en ik kom er niet meer van af. Ik ben neergezet als een monster, maar ik heb het niet gedaan."
Strafeis
De rechtbank in Assen oordeelde in mei 2022 dat er onvoldoende bewijs was voor de betrokkenheid van O. bij de moord of doodslag. Volgens de rechtbank was er te veel onduidelijk in aanloop naar de dood van Meinema. Zo werd niet duidelijk waar hij om het leven is gebracht, wat het tijdstip van overlijden was en hoeveel personen betrokken waren.
Het OM komt aan het begin van de middag met een strafeis in de zaak.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
6 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
10 uur geleden