Verdachte jongen Amsterdam gelinkt aan verkrachting Hoogkarspel
AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vrijdagavond met spoed werd gezocht door de Amsterdamse politie voor ernstige misdrijven, is een minderjarige jongen. Hij wordt verdacht van ernstige misdrijven in Amsterdam en Hoogkarspel. Twee van die misdrijven zijn gepleegd in Amsterdam, en een in Hoogkarspel. De jongen werd in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden, nadat de politie beelden van hem op sociale media had gezet. Hij werd kort daarna herkend.
Een goed ingevoerde bron bevestigt aan het ANP dat de zaak in Hoogkarspel gaat over een vrouw die 20 september in de bosjes werd getrokken en werd verkracht.
De politie wil nu niets zeggen over de verdenkingen tegen de jongen. "We kunnen niet meer zeggen dan dat het ernstige misdrijven zijn", aldus een woordvoerder van de Amsterdamse politie. "Dat heeft met zijn minderjarigheid te maken."
Over zijn identiteit doet de politie ook geen mededelingen, omdat de jongen minderjarig is.
Meer uit Binnenland
AMELAND (ANP) - Een groep van 32 wadlopers is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
47 minuten geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
11 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
13 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
19 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
20 uur geleden