Verdachte insulinezaak 'wilde complimentjes'
ROTTERDAM (ANP) - Verdachte Rahiied A. was mogelijk uit op complimentjes toen hij onnodig insuline inspoot bij verschillende bewoners van verzorgingshuizen. Ook had hij graag dokter willen zijn en punten willen scoren voor zijn opleiding, als hij goed zou ingrijpen. Hij zou niet hebben gewild dat iemand dood zou gaan.
Dat blijkt uit de eerste verhoren die hij aflegde bij de politie en onderzoek door psychiaters, die de rechtbankvoorzitter maandag aanhaalde. Bij zeker één slachtoffer hebben camera's in de kamer vastgelegd dat hij insuline inspoot.
De medewerker in opleiding heeft tijdens de eerste drie verhoren bij de politie in november 2017, kort na zijn aanhouding, verklaard bij drie vrouwen insuline te hebben ingespoten. Hij vertelde dat destijds huilend, hij was er erg van geschrokken en had veel spijt, zo hield de rechtbankvoorzitter hem voor. De verdachte reageerde er niet op. Hij beroept zich op zijn zwijgrecht.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
15 uur geleden