Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte in zaak verzekeringstopman aangeklaagd voor moord

Verdachte in zaak verzekeringstopman aangeklaagd voor moord

NEW YORK (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat New York hebben een moordaanklacht ingediend tegen Luigi Mangione. De 26-jarige wordt ervan verdacht vorige week de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthCare te hebben doodgeschoten.

Mangione werd maandag na een zoektocht van vijf dagen aangehouden in de staat Pennsylvania, nadat een medewerker van een fastfoodrestaurant hem had herkend van politiebeelden. Hij droeg een handgeschreven document bij zich waaruit volgens de politie "zijn motivatie en gedachtegang" duidelijk werden. In het document noemde hij geen specifiek doel, maar zou wel duidelijk zijn geworden dat hij wrok koesterde jegens de Amerikaanse zakenwereld.

Een politiefunctionaris die het manifest heeft ingezien, meldt aan de The New York Times dat Mangione daarin de moord heeft bekend. "Om u een langdurig onderzoek te besparen, verklaar ik duidelijk dat ik met niemand samenwerkte", zou zijn te lezen in het document, waarin de verdachte verder uithaalt naar bedrijven die "ons land misbruiken uit winstoogmerk omdat het Amerikaanse publiek ze daarmee weg laat komen".

Rugklachten

De 50-jarige Brian Thompson, die in New York was voor een investeerdersvergadering, werd woensdag buiten een hotel opgewacht door een schutter en van achteren beschoten. Volgens diverse Amerikaanse media werden er teksten gevonden op de kogelhulzen, die verwezen naar een boek dat gaat over malafide praktijken van zorgverzekeraars.

In een profiel in The New York Times beschrijven school- en studiegenoten Mangione als een intelligente, sociale jongeman. In de afgelopen jaren had hij rugklachten die hem veel pijn bezorgden. Verschillende vrienden verloren contact, sommigen van hen kregen eerder dit jaar een bericht van de familie van Mangione, die hem niet meer kon bereiken.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

1 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

1 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

1 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

3 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

8 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

8 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

9 uur geleden