Verdachte in zaak verzekeringstopman aangeklaagd voor moord
NEW YORK (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat New York hebben een moordaanklacht ingediend tegen Luigi Mangione. De 26-jarige wordt ervan verdacht vorige week de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthCare te hebben doodgeschoten.
Mangione werd maandag na een zoektocht van vijf dagen aangehouden in de staat Pennsylvania, nadat een medewerker van een fastfoodrestaurant hem had herkend van politiebeelden. Hij droeg een handgeschreven document bij zich waaruit volgens de politie "zijn motivatie en gedachtegang" duidelijk werden. In het document noemde hij geen specifiek doel, maar zou wel duidelijk zijn geworden dat hij wrok koesterde jegens de Amerikaanse zakenwereld.
Een politiefunctionaris die het manifest heeft ingezien, meldt aan de The New York Times dat Mangione daarin de moord heeft bekend. "Om u een langdurig onderzoek te besparen, verklaar ik duidelijk dat ik met niemand samenwerkte", zou zijn te lezen in het document, waarin de verdachte verder uithaalt naar bedrijven die "ons land misbruiken uit winstoogmerk omdat het Amerikaanse publiek ze daarmee weg laat komen".
Rugklachten
De 50-jarige Brian Thompson, die in New York was voor een investeerdersvergadering, werd woensdag buiten een hotel opgewacht door een schutter en van achteren beschoten. Volgens diverse Amerikaanse media werden er teksten gevonden op de kogelhulzen, die verwezen naar een boek dat gaat over malafide praktijken van zorgverzekeraars.
In een profiel in The New York Times beschrijven school- en studiegenoten Mangione als een intelligente, sociale jongeman. In de afgelopen jaren had hij rugklachten die hem veel pijn bezorgden. Verschillende vrienden verloren contact, sommigen van hen kregen eerder dit jaar een bericht van de familie van Mangione, die hem niet meer kon bereiken.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
6 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
7 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
9 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
9 uur geleden