Verdachte in zaak verzekeringstopman aangeklaagd voor moord
NEW YORK (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat New York hebben een moordaanklacht ingediend tegen Luigi Mangione. De 26-jarige wordt ervan verdacht vorige week de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthCare te hebben doodgeschoten.
Mangione werd maandag na een zoektocht van vijf dagen aangehouden in de staat Pennsylvania, nadat een medewerker van een fastfoodrestaurant hem had herkend van politiebeelden. Hij droeg een handgeschreven document bij zich waaruit volgens de politie "zijn motivatie en gedachtegang" duidelijk werden. In het document noemde hij geen specifiek doel, maar zou wel duidelijk zijn geworden dat hij wrok koesterde jegens de Amerikaanse zakenwereld.
Een politiefunctionaris die het manifest heeft ingezien, meldt aan de The New York Times dat Mangione daarin de moord heeft bekend. "Om u een langdurig onderzoek te besparen, verklaar ik duidelijk dat ik met niemand samenwerkte", zou zijn te lezen in het document, waarin de verdachte verder uithaalt naar bedrijven die "ons land misbruiken uit winstoogmerk omdat het Amerikaanse publiek ze daarmee weg laat komen".
Rugklachten
De 50-jarige Brian Thompson, die in New York was voor een investeerdersvergadering, werd woensdag buiten een hotel opgewacht door een schutter en van achteren beschoten. Volgens diverse Amerikaanse media werden er teksten gevonden op de kogelhulzen, die verwezen naar een boek dat gaat over malafide praktijken van zorgverzekeraars.
In een profiel in The New York Times beschrijven school- en studiegenoten Mangione als een intelligente, sociale jongeman. In de afgelopen jaren had hij rugklachten die hem veel pijn bezorgden. Verschillende vrienden verloren contact, sommigen van hen kregen eerder dit jaar een bericht van de familie van Mangione, die hem niet meer kon bereiken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.
6 uur geledenNEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".
7 uur geleden