Verdachte in zaak geëxplodeerde garagebox Schammenkamp komt vrij
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam schorst de voorlopige hechtenis van Jalal O. (35), de man die verdacht wordt van betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. De man krijgt een enkelband, moet zijn paspoort inleveren en mag niet in de wijk Zuidwijk komen.
De garagebox explodeerde op maandagavond 29 januari, waardoor drie mensen om het leven kwamen. De explosie leidde tot een enorme ravage waarbij meerdere woningen zijn weggevaagd of beschadigd zijn geraakt.
O. werd enkele dagen na die fatale explosie aangehouden. Hij hielp na de ramp om het lichaam van een van de drie dodelijke slachtoffers uit het puin te halen. Naast de drie doden, onder wie een familielid van O., raakten ook twee mensen gewond. O. wordt op dit moment niet verdacht van het veroorzaken van de explosie, omdat nog niet vaststaat hoe deze is ontstaan. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) komt in maart volgend jaar met een definitief rapport over de oorzaak van de schade. Momenteel voert TNO verschillende modelberekeningen uit naar de mogelijke oorzaken.
Harddrugs
Het Openbaar Ministerie heeft zich niet tegen de schorsing verzet. Het OM maakte direct na de zitting bekend een beloning uit te loven voor de gouden tip in het onderzoek naar de explosie onder het appartementencomplex aan de Schammenkamp en de misdrijven die zich daar zouden hebben afgespeeld. Het gaat dan volgens het OM om het produceren van harddrugs, de voorbereidingshandelingen daartoe en om het teweegbrengen van de verwoestende ontploffing. "Het rechercheteam, dat onder leiding van het Openbaar Ministerie onderzoek doet, gaat ervan uit dat er mensen zijn die meer weten over wat er zich in het pand aan de Schammenkamp, waar vermoedelijk harddrugs werden geproduceerd, heeft afgespeeld en wie daarbij betrokken waren."
Het OM verdenkt O. ervan dat hij cocaïne heeft vervaardigd, bewerkt en verkocht. In de omgeving van het pand zijn drugsgerelateerde spullen gevonden, zoals zoutzuur en jerrycans met aceton. O. huurde het bedrijfspand aan de Schammenkamp. Hij ontkent betrokken te zijn geweest bij het produceren van drugs. De rechtbank zegt dat er nog geen zicht is op de inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen O. Daarom wegen zijn persoonlijke belangen nu zwaar, legde de rechter uit. "De zaak wordt steeds gecompliceerder. Ik wil verder met mijn leven en terug naar mijn vrouw", zei O. er zelf over.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
5 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zijn ontevreden over het kabinet-Jetten, in aanloop naar Prinsjesdag over ongeveer anderhalve week. Volgens een enquête van onderzoeksbureau Ipsos I&O is 18 procent te spreken over het beleid van het kabinet. Dat is het laagste punt sinds het aantreden van Jetten (D66) als premier in februari.
15 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
16 uur geleden