Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte in zaak geëxplodeerde garagebox Schammenkamp komt vrij

Verdachte in zaak geëxplodeerde garagebox Schammenkamp komt vrij

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam schorst de voorlopige hechtenis van Jalal O. (35), de man die verdacht wordt van betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. De man krijgt een enkelband, moet zijn paspoort inleveren en mag niet in de wijk Zuidwijk komen.

De garagebox explodeerde op maandagavond 29 januari, waardoor drie mensen om het leven kwamen. De explosie leidde tot een enorme ravage waarbij meerdere woningen zijn weggevaagd of beschadigd zijn geraakt.

O. werd enkele dagen na die fatale explosie aangehouden. Hij hielp na de ramp om het lichaam van een van de drie dodelijke slachtoffers uit het puin te halen. Naast de drie doden, onder wie een familielid van O., raakten ook twee mensen gewond. O. wordt op dit moment niet verdacht van het veroorzaken van de explosie, omdat nog niet vaststaat hoe deze is ontstaan. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) komt in maart volgend jaar met een definitief rapport over de oorzaak van de schade. Momenteel voert TNO verschillende modelberekeningen uit naar de mogelijke oorzaken.

Harddrugs

Het Openbaar Ministerie heeft zich niet tegen de schorsing verzet. Het OM maakte direct na de zitting bekend een beloning uit te loven voor de gouden tip in het onderzoek naar de explosie onder het appartementencomplex aan de Schammenkamp en de misdrijven die zich daar zouden hebben afgespeeld. Het gaat dan volgens het OM om het produceren van harddrugs, de voorbereidingshandelingen daartoe en om het teweegbrengen van de verwoestende ontploffing. "Het rechercheteam, dat onder leiding van het Openbaar Ministerie onderzoek doet, gaat ervan uit dat er mensen zijn die meer weten over wat er zich in het pand aan de Schammenkamp, waar vermoedelijk harddrugs werden geproduceerd, heeft afgespeeld en wie daarbij betrokken waren."

Het OM verdenkt O. ervan dat hij cocaïne heeft vervaardigd, bewerkt en verkocht. In de omgeving van het pand zijn drugsgerelateerde spullen gevonden, zoals zoutzuur en jerrycans met aceton. O. huurde het bedrijfspand aan de Schammenkamp. Hij ontkent betrokken te zijn geweest bij het produceren van drugs. De rechtbank zegt dat er nog geen zicht is op de inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen O. Daarom wegen zijn persoonlijke belangen nu zwaar, legde de rechter uit. "De zaak wordt steeds gecompliceerder. Ik wil verder met mijn leven en terug naar mijn vrouw", zei O. er zelf over.

Meer uit Binnenland

Man in scootmobiel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een scootmobiel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

16 minuten geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

57 minuten geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

2 uur geleden
Top over fossiele afbouw komt eraan, verwachtingen lopen uiteen

DEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.

2 uur geleden
9 huisdieren dood gevonden in Bergentheim, mogelijk vergiftigd

BERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.

2 uur geleden
25-jarige man opgepakt op verdenking van voorbereiden aanslag

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.

2 uur geleden
LHV: Huisartsen met ChipSoft moeten melding doen bij AP

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.

2 uur geleden