Verdachte in zaak geëxplodeerde garagebox Schammenkamp komt vrij
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam schorst de voorlopige hechtenis van Jalal O. (35), de man die verdacht wordt van betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. De man krijgt een enkelband, moet zijn paspoort inleveren en mag niet in de wijk Zuidwijk komen.
De garagebox explodeerde op maandagavond 29 januari, waardoor drie mensen om het leven kwamen. De explosie leidde tot een enorme ravage waarbij meerdere woningen zijn weggevaagd of beschadigd zijn geraakt.
O. werd enkele dagen na die fatale explosie aangehouden. Hij hielp na de ramp om het lichaam van een van de drie dodelijke slachtoffers uit het puin te halen. Naast de drie doden, onder wie een familielid van O., raakten ook twee mensen gewond. O. wordt op dit moment niet verdacht van het veroorzaken van de explosie, omdat nog niet vaststaat hoe deze is ontstaan. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) komt in maart volgend jaar met een definitief rapport over de oorzaak van de schade. Momenteel voert TNO verschillende modelberekeningen uit naar de mogelijke oorzaken.
Harddrugs
Het Openbaar Ministerie heeft zich niet tegen de schorsing verzet. Het OM maakte direct na de zitting bekend een beloning uit te loven voor de gouden tip in het onderzoek naar de explosie onder het appartementencomplex aan de Schammenkamp en de misdrijven die zich daar zouden hebben afgespeeld. Het gaat dan volgens het OM om het produceren van harddrugs, de voorbereidingshandelingen daartoe en om het teweegbrengen van de verwoestende ontploffing. "Het rechercheteam, dat onder leiding van het Openbaar Ministerie onderzoek doet, gaat ervan uit dat er mensen zijn die meer weten over wat er zich in het pand aan de Schammenkamp, waar vermoedelijk harddrugs werden geproduceerd, heeft afgespeeld en wie daarbij betrokken waren."
Het OM verdenkt O. ervan dat hij cocaïne heeft vervaardigd, bewerkt en verkocht. In de omgeving van het pand zijn drugsgerelateerde spullen gevonden, zoals zoutzuur en jerrycans met aceton. O. huurde het bedrijfspand aan de Schammenkamp. Hij ontkent betrokken te zijn geweest bij het produceren van drugs. De rechtbank zegt dat er nog geen zicht is op de inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen O. Daarom wegen zijn persoonlijke belangen nu zwaar, legde de rechter uit. "De zaak wordt steeds gecompliceerder. Ik wil verder met mijn leven en terug naar mijn vrouw", zei O. er zelf over.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
12 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
13 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
14 uur geleden