Verdachte in zaak geëxplodeerde garagebox Schammenkamp komt vrij
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam schorst de voorlopige hechtenis van Jalal O. (35), de man die verdacht wordt van betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. De man krijgt een enkelband, moet zijn paspoort inleveren en mag niet in de wijk Zuidwijk komen.
De garagebox explodeerde op maandagavond 29 januari, waardoor drie mensen om het leven kwamen. De explosie leidde tot een enorme ravage waarbij meerdere woningen zijn weggevaagd of beschadigd zijn geraakt.
O. werd enkele dagen na die fatale explosie aangehouden. Hij hielp na de ramp om het lichaam van een van de drie dodelijke slachtoffers uit het puin te halen. Naast de drie doden, onder wie een familielid van O., raakten ook twee mensen gewond. O. wordt op dit moment niet verdacht van het veroorzaken van de explosie, omdat nog niet vaststaat hoe deze is ontstaan. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) komt in maart volgend jaar met een definitief rapport over de oorzaak van de schade. Momenteel voert TNO verschillende modelberekeningen uit naar de mogelijke oorzaken.
Harddrugs
Het Openbaar Ministerie heeft zich niet tegen de schorsing verzet. Het OM maakte direct na de zitting bekend een beloning uit te loven voor de gouden tip in het onderzoek naar de explosie onder het appartementencomplex aan de Schammenkamp en de misdrijven die zich daar zouden hebben afgespeeld. Het gaat dan volgens het OM om het produceren van harddrugs, de voorbereidingshandelingen daartoe en om het teweegbrengen van de verwoestende ontploffing. "Het rechercheteam, dat onder leiding van het Openbaar Ministerie onderzoek doet, gaat ervan uit dat er mensen zijn die meer weten over wat er zich in het pand aan de Schammenkamp, waar vermoedelijk harddrugs werden geproduceerd, heeft afgespeeld en wie daarbij betrokken waren."
Het OM verdenkt O. ervan dat hij cocaïne heeft vervaardigd, bewerkt en verkocht. In de omgeving van het pand zijn drugsgerelateerde spullen gevonden, zoals zoutzuur en jerrycans met aceton. O. huurde het bedrijfspand aan de Schammenkamp. Hij ontkent betrokken te zijn geweest bij het produceren van drugs. De rechtbank zegt dat er nog geen zicht is op de inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen O. Daarom wegen zijn persoonlijke belangen nu zwaar, legde de rechter uit. "De zaak wordt steeds gecompliceerder. Ik wil verder met mijn leven en terug naar mijn vrouw", zei O. er zelf over.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.
7 uur geledenMARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.
11 uur geleden