Verdachte in zaak dood broer S10 hoeft niet naar zitting te komen
HAARLEM (ANP) - De 23-jarige man uit Hoorn die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de tweelingbroer van S10 hoeft maandag niet verplicht te verschijnen in de rechtbank in Haarlem. Het verzoek dat de zangeres en haar moeder hiertoe hadden gedaan aan de rechtbank Noord-Holland, is afgewezen. Dat bevestigen slachtofferadvocaten Julia Mekkes en Sébas Diekstra na berichtgeving van het AD.
De nabestaanden hadden het verzoek gedaan omdat zij het "onwenselijk en zelfs onverteerbaar" achtten dat de verdachte niet bij de zitting zou zijn. "Zeker gezien de ernst van de verdenking zou in een zaak als deze verplichte aanwezigheid tijdens de pro-formazitting geen enkele discussie mogen zijn", schrijven de slachtofferadvocaten in een reactie op de afwijzing van het verzoek. "Het voorkomt bovendien dat slachtoffers en nabestaanden geconfronteerd worden met een lege stoel, terwijl degene die terechtstaat zich aan de directe confrontatie onttrekt."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
8 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
17 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
23 uur geleden