Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte in spotprentzaak Emmauscollege eist einde vervolging

Verdachte in spotprentzaak Emmauscollege eist einde vervolging

ROTTERDAM (ANP) - De 18-jarige vrouw die op 6 november werd aangehouden in de zaak rond de spotprent op het Rotterdamse Emmauscollege, eist dat het Openbaar Ministerie haar strafvervolging onmiddellijk staakt. Justitie verdenkt haar van opruiing. Maar volgens haar advocaat Willem Jebbink is die verdenking onterecht en door het OM niet onderbouwd. Van opruiing is geen sprake, stelt hij.

De vrouw zette een bericht op sociale media over de prent van tekenaar Joep Bertrams, die door een docent in een klaslokaal was opgehangen. Na bedreigingen zag de betrokken docent zich genoodzaakt onder te duiken. Behalve de cliënte van Jebbink arresteerde de politie nog een 17-jarige jongen en een 18-jarige man in verband met de zaak. Het drietal kwam na korte tijd weer op vrije voeten.

De vrouw, een ex-leerlinge van het Emmauscollege, beklaagt zich in het gewraakte bericht over de prent waaruit volgens haar een gebrek aan respect spreekt. De spotprent is gemaakt door cartoonist Joep Bertrams na de aanslag op de redactie van het satirische weekblad Charlie Hebdo in Parijs. Een aantal leerlingen van de school zag er de profeet Mohammed in en eiste dat de tekening zou worden verwijderd, omdat het 'godslastering' zou zijn.

Niet schuldig

In een uitvoerige brief aan de officier van justitie zet advocaat Jebbink uiteen dat zijn cliënte zich niet schuldig heeft gemaakt aan opruiing. "Dan moet er sprake zijn van het aanzetten tot enig strafbaar feit of tot geweld", aldus de raadsman. "Maar daarvan is in dit geval geen sprake. Opmerkelijk is dat de politie niet duidelijk maakt waarom de verdenking gerechtvaardigd is. Dat anderen kennelijk in de door cliënte geplaatste uiting aanleiding hebben gezien tot het doen van bedreigingen, kan haar niet worden aangerekend. Haar uiting is qua toon niet virulent of ophitsend, maar juist beheerst, beschouwend en lijdzaam."

Volgens Jebbink wordt de vrouw "als iedere Nederlander beschermd door de vrijheid van meningsuiting". Hij wijst erop dat de arrestatie grote gevolgen voor haar heeft gehad. "De zaak heeft in de media en in de politiek veel en zeer negatieve aandacht gekregen. Dat straalt nu allemaal op mijn cliënte af. Ik acht dat in het licht van de lichtzinnig aangenomen verdenking zeer kwalijk."

Meer uit Binnenland

Rapport: oorzaak brand natuurgebied Limburg blijft onduidelijk

VENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.

1 uur geleden
Volgende week woensdag eerste gesprek kabinet en sociale partners

DEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.

4 uur geleden
Brunner: begrotingssteun Sierra Leone stopt om technische redenen

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.

5 uur geleden
Partijen verdeeld over oplossing voor kleine spaarders

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.

5 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt langer vast

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.

6 uur geleden
Ook Jetten wil Russische aanval wreken met meer Oekraïne-steun

MÜNSTER (ANP) - Nederland en zijn bondgenoten moeten sabotageacties en andere 'hybride' aanvallen van Rusland beantwoorden door de steun aan Oekraïne op te schroeven, zegt premier Rob Jetten. Hij schaart zich achter de oproep van onder anderen NAVO-chef Mark Rutte om zulke aanvallen zo te vergelden.

6 uur geleden
Jetten sust: onderwijs hoeft niet te vrezen gat te moeten dichten

MÜNSTER (ANP) - Het onderwijs "hoeft niet te vrezen" dat het opdraait voor het schrappen van voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid, verzekert premier Rob Jetten. Zover gaat het volgens hem niet komen omdat "werkgevers en werknemers er samen uit gaan komen".

6 uur geleden