
Verdachte in Joker-kostuum had steekpartij maandenlang voorbereid
TOKIO (ANP/RTR) - De als Joker verkleedde verdachte van het steekincident in Japan had zijn aanval maandenlang voorbereid. De aanval vond zondag op Halloween plaats in een trein in Tokio, omdat de man volgens de Japanse politie en media "veel mensen wilde doden".
De politie denkt dat Kyota Hattori (24) mogelijk al in juni begon met voorbereidingen voor zijn aanval. Toen nam de man ontslag en verbleef hij vervolgens in diverse steden op zijn route naar Tokio, waar hij een maand geleden arriveerde. De verdachte heeft verklaard "dat dingen niet goed gingen met werk en vrienden".
Hattori verwondde in een trein meerdere passagiers met een op internet aangeschaft mes en stichtte ook een brand. Passagiers renden in paniek door het treinstel en klommen via de ramen naar buiten. De toestand van een slachtoffer met meerdere steekwonden is ernstig. Zestien anderen zijn voor lichte verwondingen behandeld, met name voor het inademen van rook.
Agenten wisten Hattori ter plekke aan te houden. Eerder werd al bekend dat hij had verklaard mensen te willen te doden en de doodstraf te willen. De 24-jarige was gekleed als de hoofdpersonage uit de film Joker. Dat karakter, een schurk, komt ook voor in de Batmanfilms- en stripverhalen. Hattori zou een fan zijn van het duistere personage.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Orkaan Erin is boven de Caribische eilanden afgezwakt tot een orkaan van categorie 4. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) in een update.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse gouverneurs van de Amerikaanse staten West Virginia, South Carolina en Ohio sturen op verzoek van president Donald Trump honderden leden van de Nationale Garde naar Washington.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De conservatieve Amerikaanse nieuwszender Fox News heeft de inhoud gepubliceerd van een brief die Melania Trump haar man, president Donald Trump, heeft laten overhandigen aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat gebeurde in Alaska, waar de twee leiders elkaar spraken over de oorlog in Oekraïne.
26 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Voor de vijfde nacht op rij zijn in verschillende Servische steden rellen uitgebroken tussen demonstranten en de politie. In de stad Valjevo stichtten demonstranten brand in leegstaande kantoren van de regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.
8 uur geleden