
Verdachte in brand steken Tesla's aangeklaagd in VS
ALBUQUERQUE (ANP/AFP) - De Amerikaanse federale autoriteiten klagen een verdachte aan voor het in brand steken van twee auto's bij een Tesla-dealer in de Verenigde Staten. In februari werden twee Tesla's zwaar beschadigd in een showroom in Albuquerque, een stad in de Amerikaanse staat New Mexico. De man zou ook "Sterf Elon" op een muur van het gebouw hebben gespoten.
De 40-jarige man riskeert tot twintig jaar cel voor brandstichting en vernieling. "Laat dit de laatste les zijn voor degenen die deelnemen aan deze aanhoudende golf van politiek geweld", zei de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. "We zullen je arresteren, we zullen je vervolgen en we zullen niet onderhandelen. Misdaden hebben consequenties."
Tesla is wereldwijd mikpunt van protesten tegen topman Elon Musk en zijn werk voor president Donald Trump bij de enorme overheidsbezuinigingen. Eerder al zijn anderen aangeklaagd voor geweld tegen Tesla-auto's en showrooms.
Een federale vervolging kent zwaardere straffen dan lokale wetgeving. Trump heeft eerder zelfs gesuggereerd dat mensen die Tesla's vernielen zouden kunnen worden gedeporteerd naar gevangenissen in El Salvador. Hij bestempelde het geweld als "binnenlands terrorisme".
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
13 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
14 uur geleden