Verdachte: ik heb niets te maken met de dood van mijn vrouw
AMSTERDAM (ANP) - Verdachte Clen V. (39) uit Amsterdam ontkent elke betrokkenheid bij de dood van zijn 40-jarige vrouw in hun woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid. "Ik vind het bizar", zei hij woensdag in de rechtbank in Amsterdam, waar hij terechtstaat voor moord.
"Het is echt heel moeilijk", zei de verdachte. "Ik leef in een nachtmerrie. Wat mij betreft zijn de feiten duidelijk. Ik heb niets te maken met de dood van mijn vrouw. Helemaal niets. Dat was bij de start van het onderzoek al duidelijk. En hoe verder het onderzoek vordert, hoe duidelijker dat zal worden."
Het is voor het eerst dat V. een verklaring aflegt. Sinds zijn arrestatie op 8 april beroept hij zich op zijn zwijgrecht. Hij vroeg de rechtbank hem vrij te laten uit voorarrest. "Ik wil naar huis, naar mijn dochter. En rouwen om mijn vrouw. Laat mij vrij."
Voorarrest verlengd
De rechtbank besloot echter het voorarrest te verlengen tot de volgende zitting op 23 september. Daarbij woog de rechtbank de tot nu toe vele onbeantwoorde vragen mee. "Zolang u veel vragen niet wilt beantwoorden, zijn we afhankelijk van ingewikkeld onderzoek", zei de rechtbankvoorzitter. "U heeft het recht om te zwijgen, maar in dit stadium heeft het ook consequenties."
De rechtbank besloot daarnaast om V. tegen zijn zin voor observatie op te laten nemen in het Pieter Baan Centrum. Het PBC onderzoekt de psychische gesteldheid van de verdachte en kijkt of er sprake is geweest van stoornissen toen hij de misdrijven zou hebben gepleegd.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
22 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
1 dag geleden