Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte gijzeling Ede woonde in beschermde omgeving

Verdachte gijzeling Ede woonde in beschermde omgeving

EDE (ANP) - De 28-jarige man die zaterdag vier mensen gijzelde in café Petticoat in de Gelderse plaats woonde in een beschermde woonomgeving, aldus burgemeester René Verhulst van Ede. Beschermd wonen legt degenen die daarvan gebruikmaken geen beperkingen op, zodat de verdachte vrij was om in de vroege ochtenduren door Ede te lopen. Waarom hij café Petticoat uitkoos voor zijn gijzeling is nog niet bekend.

Burgemeester Verhulst wil nog vrijwel niets zeggen over de verdachte, van wie dinsdag bleek dat hij in december vorig jaar wegens bedreiging is veroordeeld door de politierechter in Arnhem. Hij moest zich onder andere psychiatrisch laten behandelen en zich regelmatig melden bij de reclassering.

Verhulst wil wachten op het resultaat van het onderzoek van politie en justitie naar het incident voordat hij commentaar geeft, zegt hij. Ook wil hij niet kwijt of hij als burgemeester eerder op de hoogte was van de achtergrond van deze inwoner van Ede. Voor zover bekend had de man niet meer veroordelingen op zijn naam staan.

Ede houdt dinsdagavond een bijeenkomst voor inwoners. Woensdag zijn de driehonderd ondernemers die zaterdag hun zaak moesten sluiten uitgenodigd. De gemeente gaat aan de hand van hun verhalen bekijken wat er voor hen gedaan kan worden, aldus Verhulst, want zij liepen de omzet van de gewoonlijk zeer drukke zaterdag voor Pasen mis.

Meer uit Binnenland

Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

7 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

10 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

11 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

12 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

13 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

14 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

16 uur geleden