Verdachte gijzeling Ede woonde in beschermde omgeving
EDE (ANP) - De 28-jarige man die zaterdag vier mensen gijzelde in café Petticoat in de Gelderse plaats woonde in een beschermde woonomgeving, aldus burgemeester René Verhulst van Ede. Beschermd wonen legt degenen die daarvan gebruikmaken geen beperkingen op, zodat de verdachte vrij was om in de vroege ochtenduren door Ede te lopen. Waarom hij café Petticoat uitkoos voor zijn gijzeling is nog niet bekend.
Burgemeester Verhulst wil nog vrijwel niets zeggen over de verdachte, van wie dinsdag bleek dat hij in december vorig jaar wegens bedreiging is veroordeeld door de politierechter in Arnhem. Hij moest zich onder andere psychiatrisch laten behandelen en zich regelmatig melden bij de reclassering.
Verhulst wil wachten op het resultaat van het onderzoek van politie en justitie naar het incident voordat hij commentaar geeft, zegt hij. Ook wil hij niet kwijt of hij als burgemeester eerder op de hoogte was van de achtergrond van deze inwoner van Ede. Voor zover bekend had de man niet meer veroordelingen op zijn naam staan.
Ede houdt dinsdagavond een bijeenkomst voor inwoners. Woensdag zijn de driehonderd ondernemers die zaterdag hun zaak moesten sluiten uitgenodigd. De gemeente gaat aan de hand van hun verhalen bekijken wat er voor hen gedaan kan worden, aldus Verhulst, want zij liepen de omzet van de gewoonlijk zeer drukke zaterdag voor Pasen mis.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
5 minuten geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
16 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
17 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
17 uur geleden