Verdachte gijzeling Ede werd eerder veroordeeld voor bedreiging
EDE (ANP) - De verdachte van de gijzeling in Ede is in december vorig jaar veroordeeld voor een doodsbedreiging in maart van dat jaar. Dat bevestigt de rechtbank Gelderland na berichtgeving door De Gelderlander. De 28-jarige man uit Ede kreeg een celstraf van 120 dagen, waarvan 103 voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.
Daarnaast kreeg hij een meldplicht bij de reclassering en moest hij zich laten behandelen in een psychiatrische instelling.
De Edenaar wordt nu verdacht van het gijzelen en bedreigen van vier medewerkers van café Petticoat zaterdagochtend in het centrum van Ede. Daarbij zou hij messen hebben getoond aan de gijzelaars en beweerde hij explosieven bij zich te hebben. Dat laatste bleek niet waar. Het Openbaar Ministerie meldt dinsdag dat de geestelijke gesteldheid van de verdachte onderzocht wordt.
Voorarrest
De politie werd rond 05.30 uur gealarmeerd dat de gijzeling gaande was. Drie van de vier gijzelaars kwamen rond 11.15 uur vrij. Even na 12.30 uur kwam ook de vierde gijzelaar naar buiten. Even later volgde de verdachte, die meteen werd aangehouden. 125 woningen werden ontruimd om de gijzeling, het centrum van Ede was urenlang afgezet.
De rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland heeft dinsdag het voorarrest van de verdachte met twee weken verlengd.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
2 uur geleden