Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte gijzeling Ede hoort of hij langer vast blijft zitten

Verdachte gijzeling Ede hoort of hij langer vast blijft zitten

EDE (ANP) - De verdachte van de gijzeling in Ede wordt dinsdag voorgeleid bij de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. De rechter bepaalt of de 28-jarige man uit Ede veertien dagen langer in voorarrest blijft.

De man wordt verdacht van het gijzelen van vier medewerkers van café Petticoat zaterdagochtend in het centrum van Ede. De politie werd rond 05.30 uur gealarmeerd dat er een gijzeling gaande was in het café aan de Nieuwe Stationsstraat. De verdachte toonde messen aan de gijzelaars en zei explosieven bij zich te hebben in een tas. Dat laatste bleek niet waar, er werden geen explosieven gevonden.

Door de gijzeling was het centrum van Ede urenlang afgezet en werden 125 woningen ontruimd. Voor de omwonenden is dinsdagavond een bijeenkomst in het Raadhuis van de gemeente. De bewonersbijeenkomst is bedoeld voor eventuele vragen die bewoners hebben en te praten over wat er is gebeurd, schreef burgemeester René Verhulst in de uitnodiging.

De gijzeling duurde uren. Drie van de vier gijzelaars kwamen rond 11.15 uur vrij. Net na 12.30 uur kwam de vierde gegijzelde naar buiten. Enkele minuten later volgde de verdachte, die meteen werd aangehouden.

Over het motief van de man heeft de politie niets bekendgemaakt. Wel heeft de politie gezegd geen rekening te houden met een terroristisch motief. De slachtoffers hebben in een verklaring laten weten dat ze hem niet kenden. Volgens bronnen van de Gelderlander heeft de verdachte psychische problemen en was hij daarvoor onder behandeling bij een kliniek voor geestelijke gezondheidszorg. Woordvoerders van de politie en het Openbaar Ministerie willen dat niet bevestigen.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

1 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

1 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

2 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

2 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

4 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

4 uur geleden