Verdachte gijzeling Ede hoort of hij langer vast blijft zitten
EDE (ANP) - De verdachte van de gijzeling in Ede wordt dinsdag voorgeleid bij de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. De rechter bepaalt of de 28-jarige man uit Ede veertien dagen langer in voorarrest blijft.
De man wordt verdacht van het gijzelen van vier medewerkers van café Petticoat zaterdagochtend in het centrum van Ede. De politie werd rond 05.30 uur gealarmeerd dat er een gijzeling gaande was in het café aan de Nieuwe Stationsstraat. De verdachte toonde messen aan de gijzelaars en zei explosieven bij zich te hebben in een tas. Dat laatste bleek niet waar, er werden geen explosieven gevonden.
Door de gijzeling was het centrum van Ede urenlang afgezet en werden 125 woningen ontruimd. Voor de omwonenden is dinsdagavond een bijeenkomst in het Raadhuis van de gemeente. De bewonersbijeenkomst is bedoeld voor eventuele vragen die bewoners hebben en te praten over wat er is gebeurd, schreef burgemeester René Verhulst in de uitnodiging.
De gijzeling duurde uren. Drie van de vier gijzelaars kwamen rond 11.15 uur vrij. Net na 12.30 uur kwam de vierde gegijzelde naar buiten. Enkele minuten later volgde de verdachte, die meteen werd aangehouden.
Over het motief van de man heeft de politie niets bekendgemaakt. Wel heeft de politie gezegd geen rekening te houden met een terroristisch motief. De slachtoffers hebben in een verklaring laten weten dat ze hem niet kenden. Volgens bronnen van de Gelderlander heeft de verdachte psychische problemen en was hij daarvoor onder behandeling bij een kliniek voor geestelijke gezondheidszorg. Woordvoerders van de politie en het Openbaar Ministerie willen dat niet bevestigen.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
41 minuten geledenOMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.
45 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.
46 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.
1 uur geledenLISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het totale bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet overmaken aan gemeenten voor problemen bij zijn locaties, is tijdens het weekeinde opgelopen tot boven de 10 miljoen euro. Het grootste deel daarvan ging naar de gemeente Westerwolde in Groningen. Daarin ligt het aanmeldcentrum van Ter Apel.
3 uur geleden