Verdachte gijzeling Ede eerder veroordeeld voor bedreiging
EDE (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor de gijzeling in een café in Ede is een bekende van justitie. Dat zei Marthyne Kunst, hoofdofficier van justitie in Oost-Nederland, in een ingelaste persconferentie. De vermoedelijke gijzelnemer is eerder veroordeeld voor bedreiging. Dat was vorig jaar, aldus Kunst, die verder geen mededelingen doet over de aard van die bedreiging.
Over het motief voor de gijzeling is nog niets bekend. De politie houdt momenteel geen rekening met een terroristisch motief, zei Anne Jan Oosterheert van de politie Oost-Nederland tijdens de persconferentie.
De politie kreeg zaterdagmorgen rond 05.15 uur de eerste melding binnen van een "mogelijke gijzeling" in café Petticoat in Ede. Volgens Oosterheert was de politie binnen twee minuten ter plaatse en toen bleek direct dat de situatie "zeer ernstig" was. Er werden vier mensen gegijzeld. De slachtoffers zijn werknemers van het café in het centrum van Ede. De politie heeft maximaal opgeschaald en ook speciale diensten ingeschakeld.
Motief nog onbekend
De vermoedelijke gijzelnemer wordt in ieder geval verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving, zegt hoofdofficier Kunst. Of daar nog verdenkingen bij komen, moet uit het onderzoek blijken.
De verdachte liet zich rustig arresteren, aldus Kunst. Hij had een rugzak bij zich die wordt onderzocht op mogelijke explosieven. Over het motief voor de gijzeling is nog niets bekend. Evenmin is duidelijk of de gijzelnemer een of meer van de slachtoffers kende. De verdachte is bij de actie van de politie niet gewond geraakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
7 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
9 uur geleden