Verdachte gijzeling Ede eerder veroordeeld voor bedreiging
EDE (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor de gijzeling in een café in Ede is een bekende van justitie. Dat zei Marthyne Kunst, hoofdofficier van justitie in Oost-Nederland, in een ingelaste persconferentie. De vermoedelijke gijzelnemer is eerder veroordeeld voor bedreiging. Dat was vorig jaar, aldus Kunst, die verder geen mededelingen doet over de aard van die bedreiging.
Over het motief voor de gijzeling is nog niets bekend. De politie houdt momenteel geen rekening met een terroristisch motief, zei Anne Jan Oosterheert van de politie Oost-Nederland tijdens de persconferentie.
De politie kreeg zaterdagmorgen rond 05.15 uur de eerste melding binnen van een "mogelijke gijzeling" in café Petticoat in Ede. Volgens Oosterheert was de politie binnen twee minuten ter plaatse en toen bleek direct dat de situatie "zeer ernstig" was. Er werden vier mensen gegijzeld. De slachtoffers zijn werknemers van het café in het centrum van Ede. De politie heeft maximaal opgeschaald en ook speciale diensten ingeschakeld.
Motief nog onbekend
De vermoedelijke gijzelnemer wordt in ieder geval verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving, zegt hoofdofficier Kunst. Of daar nog verdenkingen bij komen, moet uit het onderzoek blijken.
De verdachte liet zich rustig arresteren, aldus Kunst. Hij had een rugzak bij zich die wordt onderzocht op mogelijke explosieven. Over het motief voor de gijzeling is nog niets bekend. Evenmin is duidelijk of de gijzelnemer een of meer van de slachtoffers kende. De verdachte is bij de actie van de politie niet gewond geraakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
19 minuten geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.
4 uur geleden