Verdachte gijzeling Ede eerder veroordeeld voor bedreiging
EDE (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor de gijzeling in een café in Ede is een bekende van justitie. Dat zei Marthyne Kunst, hoofdofficier van justitie in Oost-Nederland, in een ingelaste persconferentie. De vermoedelijke gijzelnemer is eerder veroordeeld voor bedreiging. Dat was vorig jaar, aldus Kunst, die verder geen mededelingen doet over de aard van die bedreiging.
Over het motief voor de gijzeling is nog niets bekend. De politie houdt momenteel geen rekening met een terroristisch motief, zei Anne Jan Oosterheert van de politie Oost-Nederland tijdens de persconferentie.
De politie kreeg zaterdagmorgen rond 05.15 uur de eerste melding binnen van een "mogelijke gijzeling" in café Petticoat in Ede. Volgens Oosterheert was de politie binnen twee minuten ter plaatse en toen bleek direct dat de situatie "zeer ernstig" was. Er werden vier mensen gegijzeld. De slachtoffers zijn werknemers van het café in het centrum van Ede. De politie heeft maximaal opgeschaald en ook speciale diensten ingeschakeld.
Motief nog onbekend
De vermoedelijke gijzelnemer wordt in ieder geval verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving, zegt hoofdofficier Kunst. Of daar nog verdenkingen bij komen, moet uit het onderzoek blijken.
De verdachte liet zich rustig arresteren, aldus Kunst. Hij had een rugzak bij zich die wordt onderzocht op mogelijke explosieven. Over het motief voor de gijzeling is nog niets bekend. Evenmin is duidelijk of de gijzelnemer een of meer van de slachtoffers kende. De verdachte is bij de actie van de politie niet gewond geraakt.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
5 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
9 uur geleden