Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte fatale woningroof Berkhout: ik was er niet bij

Verdachte fatale woningroof Berkhout: ik was er niet bij

ALKMAAR (ANP) - Een 27-jarige Alkmaarder die volgens het Openbaar Ministerie betrokken was bij een woninginbraak met dodelijke afloop in het West-Friese Berkhout, zegt dat hij voor het fatale geweld al was afgehaakt omdat zijn mededaders teveel herrie maakten. Dat bleek maandag tijdens een eerste voorbereidende zitting in de strafzaak tegen Dut M. in de rechtbank in Alkmaar.

M. werd begin november aangehouden. De politie koppelt hem aan de woningroof, waarbij in juni vorig jaar de 72-jarige bewoner Sjaak Groot werd doodgeschoten. M., oorspronkelijk afkomstig uit Soedan, heeft toegegeven dat hij mee op pad was voor een inbraak. Maar hij nam naar eigen zeggen al snel de benen omdat hij de kans op ontdekking te groot vond.

Zijn raadslieden vroegen de rechtbank maandag om die reden hun cliƫnt vrij te laten uit voorarrest. Volgens hen heeft M. vanaf het eerste moment na zijn aanhouding verteld wat er was gebeurd. Camerabeelden, onder meer vertoond in Opsporing Verzocht, onderschrijven volgens de advocaten zijn verhaal. "Hij was mee omdat hij dacht dat het snel erin en eruit was. Hij wist niet dat er iemand thuis zou zijn en wist zeker niet dat er een wapen mee was."

Ander incident

Het wapen dat met de dodelijke overval in verband is gebracht, is volgens hen later gevonden bij een zelfdoding. Wanneer en waar dat was, konden de raadslieden niet aangeven. Zij hebben een groot deel van het onderzoeksdossier nog niet in hun bezit, zo lieten zij weten. Het OM wilde desgevraagd alleen bevestigen dat het wapen is aangetroffen bij een ander incident.

De aanklaagster verzette zich met succes tegen de voorlopige vrijlating van M. De aanwijzingen tegen hem zijn daarvoor te sterk, oordeelden de rechters. De Alkmaarder blijft in elk geval achter slot en grendel tot zijn zaak verder gaat. Dat is op 9 mei. Wanneer de zaak inhoudelijk dient, is nog niet bekend. Het onderzoek is nog in volle gang.

Meer uit Binnenland

Wilders en Baudet bij protest tegen asielzoekers in Helmond

HELMOND (ANP) - In Helmond wordt in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hebben zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.

47 minuten geleden
Politie toont herkenbare beelden verdachten rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.

58 minuten geleden
Apotheek in Venlo mag per direct geen medicijnen meer afgeven

UTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiƫntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.

1 uur geleden
Loonsverhoging en meer gelijkheid voor medewerkers universiteiten

DEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.

1 uur geleden
Tot 8 jaar gevangenisstraf voor jarenlang misbruik van zoon

ZWOLLE (ANP) - Een 53-jarige man uit Zwolle is dinsdag veroordeeld tot acht jaar cel voor het jarenlang misbruiken van zijn zoon. Het misbruik vond volgens het slachtoffer tussen de vierhonderd en vijfhonderd keer plaats. De 52-jarige moeder van de jongen kreeg drie jaar.

1 uur geleden
Actiegroep tegen massatoerisme spant zaak aan tegen Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze spant een rechtszaak aan tegen de gemeente Amsterdam omdat de stad volgens het initiatief de groei van het massatoerisme onvoldoende aanpakt. Amsterdam had van de groep tot dinsdag de tijd gekregen om zich te houden aan de eigen verordening uit 2021.

2 uur geleden
Meerdere natuurbranden uitgebroken

REUSEL (ANP) - Op meerdere locaties waren dinsdagmiddag natuurbranden. Het ging onder meer om Oss in Brabant en Heerde op de Veluwe. De brandweer heeft ze geblust.

2 uur geleden