Verdachte fatale steekpartij in Amsterdamse Pijp voor rechter
AMSTERDAM (ANP) - Bijna drie maanden na de dodelijke steekpartij in de Pijp in Amsterdam, dient de 30-jarige verdachte Mustapha S. donderdag voor de rechtbank te verschijnen voor een eerste inleidende zitting. Het OM verdenkt de man uit Amstelveen van het neersteken van vijf mensen. Een 64-jarige man uit Amsterdam stierf aan zijn verwondingen. Een zesde slachtoffer kwam er uiteindelijk ongedeerd vanaf.
Het incident deed zich voor op vrijdagavond 21 mei. In en nabij de Ferdinand Bolstraat werden vijf mensen neergestoken. Vier van hen, tussen de 21 en 28 jaar oud uit Amsterdam en Haarlem, werden overgebracht naar het ziekenhuis. Naar het zesde slachtoffer zou de verdachte van zeer dichtbij stekende bewegingen hebben gemaakt.
Justitie verdenkt de man van moord en vijfmaal van poging tot moord. Hij is geen bekende van politie en justitie. De rechtbank in Amsterdam behandelt zijn zaak donderdag nog niet inhoudelijk. Het betreft een voorbereidende zitting, waar de officier van justitie de stand van het onderzoek zal toelichten.
Op 27 mei is in Amsterdam een stille tocht gehouden voor het overleden slachtoffer, op initiatief van de nabestaanden. Daaraan namen enkele honderden mensen deel, onder wie de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
16 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
16 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
16 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
17 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
19 uur geleden