Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte fatale schietpartij Atlanta ontkent racistisch motief

ATLANTA (ANP/AFP) - De man die in de Amerikaanse stad Atlanta acht mensen doodschoot, had naar eigen zeggen geen racistisch motief. Dat heeft de politie bekendgemaakt na verhoor van de verdachte. Zes van zijn slachtoffers waren vrouwen van Aziatische afkomst

De witte man heeft volgens de politie toegegeven verantwoordelijk te zijn voor de schietpartijen in een massagesalon en twee spa's, locaties die hij zelf regelmatig zou hebben bezocht.

"Hij claimt dat zijn daad niet racistisch gemotiveerd is", meldt de politie, die benadrukt dat het onderzoek nog in een vroege fase zit. De 21-jarige verdachte heeft ook gezegd problemen te hebben met een seksverslaving. "Hij wilde zijn verleidingen elimineren." De autoriteiten denken hij ook van plan was in de aangrenzende staat Florida schietpartijen aan te richten.

Haatmisdrijven

Vicepresident Kamala Harris noemde de schietpartijen tragisch en vertelde dat zowel zij als president Joe Biden treurt om de doden. Hoewel het precieze motief van de verdachte nog onduidelijk is, benadrukte ze solidair te zijn met Aziatische Amerikanen die in toenemende mate te maken hebben met haatmisdrijven.

In de Verenigde Staten is racisme tegen mensen met een Aziatische afkomst toegenomen sinds het begin van de coronapandemie. Er worden meer gevallen van racistisch geweld gemeld. Ook in de rest van de wereld, waaronder in Nederland, worden mensen van Aziatische komaf vaker racistisch bejegend.

Meer uit Buitenland

Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

11 minuten geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

37 minuten geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

42 minuten geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

3 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

4 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

4 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

4 uur geleden