Verdachte fatale schietpartij Atlanta ontkent racistisch motief
ATLANTA (ANP/AFP) - De man die in de Amerikaanse stad Atlanta acht mensen doodschoot, had naar eigen zeggen geen racistisch motief. Dat heeft de politie bekendgemaakt na verhoor van de verdachte. Zes van zijn slachtoffers waren vrouwen van Aziatische afkomst
De witte man heeft volgens de politie toegegeven verantwoordelijk te zijn voor de schietpartijen in een massagesalon en twee spa's, locaties die hij zelf regelmatig zou hebben bezocht.
"Hij claimt dat zijn daad niet racistisch gemotiveerd is", meldt de politie, die benadrukt dat het onderzoek nog in een vroege fase zit. De 21-jarige verdachte heeft ook gezegd problemen te hebben met een seksverslaving. "Hij wilde zijn verleidingen elimineren." De autoriteiten denken hij ook van plan was in de aangrenzende staat Florida schietpartijen aan te richten.
Haatmisdrijven
Vicepresident Kamala Harris noemde de schietpartijen tragisch en vertelde dat zowel zij als president Joe Biden treurt om de doden. Hoewel het precieze motief van de verdachte nog onduidelijk is, benadrukte ze solidair te zijn met Aziatische Amerikanen die in toenemende mate te maken hebben met haatmisdrijven.
In de Verenigde Staten is racisme tegen mensen met een Aziatische afkomst toegenomen sinds het begin van de coronapandemie. Er worden meer gevallen van racistisch geweld gemeld. Ook in de rest van de wereld, waaronder in Nederland, worden mensen van Aziatische komaf vaker racistisch bejegend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
3 uur geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
8 uur geleden