Verdachte fatale schietpartij Atlanta ontkent racistisch motief
ATLANTA (ANP/AFP) - De man die in de Amerikaanse stad Atlanta acht mensen doodschoot, had naar eigen zeggen geen racistisch motief. Dat heeft de politie bekendgemaakt na verhoor van de verdachte. Zes van zijn slachtoffers waren vrouwen van Aziatische afkomst
De witte man heeft volgens de politie toegegeven verantwoordelijk te zijn voor de schietpartijen in een massagesalon en twee spa's, locaties die hij zelf regelmatig zou hebben bezocht.
"Hij claimt dat zijn daad niet racistisch gemotiveerd is", meldt de politie, die benadrukt dat het onderzoek nog in een vroege fase zit. De 21-jarige verdachte heeft ook gezegd problemen te hebben met een seksverslaving. "Hij wilde zijn verleidingen elimineren." De autoriteiten denken hij ook van plan was in de aangrenzende staat Florida schietpartijen aan te richten.
Haatmisdrijven
Vicepresident Kamala Harris noemde de schietpartijen tragisch en vertelde dat zowel zij als president Joe Biden treurt om de doden. Hoewel het precieze motief van de verdachte nog onduidelijk is, benadrukte ze solidair te zijn met Aziatische Amerikanen die in toenemende mate te maken hebben met haatmisdrijven.
In de Verenigde Staten is racisme tegen mensen met een Aziatische afkomst toegenomen sinds het begin van de coronapandemie. Er worden meer gevallen van racistisch geweld gemeld. Ook in de rest van de wereld, waaronder in Nederland, worden mensen van Aziatische komaf vaker racistisch bejegend.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
24 minuten geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
25 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
59 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
1 uur geledenBERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.
1 uur geleden