Verdachte fatale schietpartij Atlanta ontkent racistisch motief
ATLANTA (ANP/AFP) - De man die in de Amerikaanse stad Atlanta acht mensen doodschoot, had naar eigen zeggen geen racistisch motief. Dat heeft de politie bekendgemaakt na verhoor van de verdachte. Zes van zijn slachtoffers waren vrouwen van Aziatische afkomst
De witte man heeft volgens de politie toegegeven verantwoordelijk te zijn voor de schietpartijen in een massagesalon en twee spa's, locaties die hij zelf regelmatig zou hebben bezocht.
"Hij claimt dat zijn daad niet racistisch gemotiveerd is", meldt de politie, die benadrukt dat het onderzoek nog in een vroege fase zit. De 21-jarige verdachte heeft ook gezegd problemen te hebben met een seksverslaving. "Hij wilde zijn verleidingen elimineren." De autoriteiten denken hij ook van plan was in de aangrenzende staat Florida schietpartijen aan te richten.
Haatmisdrijven
Vicepresident Kamala Harris noemde de schietpartijen tragisch en vertelde dat zowel zij als president Joe Biden treurt om de doden. Hoewel het precieze motief van de verdachte nog onduidelijk is, benadrukte ze solidair te zijn met Aziatische Amerikanen die in toenemende mate te maken hebben met haatmisdrijven.
In de Verenigde Staten is racisme tegen mensen met een Aziatische afkomst toegenomen sinds het begin van de coronapandemie. Er worden meer gevallen van racistisch geweld gemeld. Ook in de rest van de wereld, waaronder in Nederland, worden mensen van Aziatische komaf vaker racistisch bejegend.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
7 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
8 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
9 uur geleden