Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte fatale schietpartij Amsterdam: het was zelfverdediging

Verdachte fatale schietpartij Amsterdam: het was zelfverdediging

AMSTERDAM (ANP) - De 28-jarige man die wordt verdacht van een dodelijke schietpartij in het centrum van Amsterdam op 19 november, zegt dat hij heeft geschoten uit zelfverdediging. Ook verklaart hij dat hij de trekker heeft overgehaald voordat hij zich realiseerde wat er gebeurde. Het slachtoffer dreigde hem neer te steken dan wel te schieten, aldus de verdachte.

Dit bleek dinsdag tijdens de eerste openbare rechtszitting in de strafzaak tegen de verdachte, Mohamed H. uit Middelburg, bij de rechtbank in Amsterdam. Het Openbaar Ministerie is een geheel andere mening toegedaan, op basis van het tot dusver verrichte onderzoek: de schietpartij was het rechtstreeks gevolg van een escalerende ruzie over tonnen aan drugsgeld en H. zou ter plaatse opdracht hebben gekregen het 33-jarige slachtoffer neer te schieten.

Het geweld voltrok zich in een coffeeshop aan de Kloveniersburgwal, nabij de Nieuwmarkt. Het slachtoffer werd met één kogel door het hoofd geschoten en bezweek later aan zijn verwondingen in een ziekenhuis. Twee verdachten gingen ervandoor in een auto.

Excuses

H. meldde zich een dag later bij de politie. Volgens zijn advocaat heeft hij direct bekend dat hij de schutter is geweest en wil hij "maximaal inzicht geven in zijn handelen". Op de zitting herhaalde H. zijn excuses aan de nabestaanden van het slachtoffer. "Uit de grond van mijn hart", aldus H. "Het was geen opzet."

De tweede verdachte is kort na de schietpartij aangehouden in Duitsland. Hij is inmiddels overgeleverd aan Nederland en heeft een eerste verklaring afgelegd. Justitie wil beide mannen samen op de volgende zitting hebben. Die staat gepland op 14 mei.

Conflict duurt voort

Volgens het OM was de medeverdachte "op grote schaal bezig met drugs en geld". Dit zou zijn gebleken uit onderzoek naar de inhoud van zijn telefoon. H. zou al eerder met hem hebben samengewerkt. Justitie meent dat het conflict waar de schietpartij uit voortkwam nog steeds voortduurt.

De rechtbank bepaalde dat H. voorlopig vast blijft zitten.

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

10 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

10 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

11 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

12 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

12 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

12 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

12 uur geleden