Verdachte fataal bruiloftsdrama: ik wilde in zijn been steken
SCHIPHOL (ANP) - Een 23-jarige man die in oktober 2022 bij een ruzie op een Somalische bruiloft in Beverwijk een 20-jarige man uit Purmerend zou hebben doodgestoken, zegt dat hij nooit de bedoeling had het slachtoffer dodelijk te verwonden. "Het was chaos, ik was bang, ik wilde hem alleen in zijn been steken om te ontkomen", zei Abduwahab A. dinsdag tegen de rechtbank op Schiphol. Daar staat hij samen met medeverdachte Abdirahman A. (22) terecht.
Beide verdachten - Hilversummers van Somalische afkomst - waren de bewuste avond te gast bij een trouwfeest in een partycentrum in Beverwijk. Daar kregen zij door nog altijd onduidelijke oorzaak ruzie met andere gasten. In het conflict zou Abdirahman A. naar buiten zijn gedwongen. Op straat zou hij zijn omsingeld door een steeds grotere groep en klappen hebben gekregen.
Getuigen zeggen dat de in het nauw gedreven Hilversummer daar een mes uit zijn broek haalde. Zelf zei hij dat hij ongewapend was en het in de chaos op straat vond. Met het wapen zou hij zich eerst hebben bevrijd toen hij van achteren werd vastgegrepen door een belager. Hij stak de man achterwaarts in diens been. Vervolgens zou hij het wapen zijn kwijtgeraakt. Getuigen zeggen echter dat zijn medeverdachte, die ook buiten was, het bij hem opeiste. Vlak erna zou Abduwahab A. tot tweemaal toe hebben geprobeerd een tegenstander die op de grond was gevallen gericht in de borst te steken.
Groot mes in buik
De verdachten vertrokken, maar zouden niet veel later zijn afgerend op het latere slachtoffer uit Purmerend. Die werd op dat moment vastgehouden om te voorkomen dat hij de twee zou achtervolgen. Getuigen zagen hoe Abduwahab A. voor het slachtoffer ging staan, hem met een groot mes met kracht in zijn buik stak en het naar rechts wegtrok. Na de fatale steek zou hij hebben gezegd: "Lekker voor jou. Wie wil meer?" Het zwaargewonde slachtoffer overleed in het ziekenhuis.
Abdirahman A. ontkende dat hij op dat moment nog bij zijn medeverdachte was. "Ik was gevlucht, stond al op een afstand. Ik had veel klappen gehad." Abduwahab A. zei dat hij in paniek was. "Ik zag dat ze mijn vriend aanvielen. Ik wilde helpen. Maar het was een grote groep en het werden er steeds meer. Ik heb niemand willen doodmaken."
Vervolg zaak
De strafeisen volgen woensdag.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
8 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
11 uur geleden