
Verdachte fataal bruiloftsdrama: ik wilde in zijn been steken
SCHIPHOL (ANP) - Een 23-jarige man die in oktober 2022 bij een ruzie op een Somalische bruiloft in Beverwijk een 20-jarige man uit Purmerend zou hebben doodgestoken, zegt dat hij nooit de bedoeling had het slachtoffer dodelijk te verwonden. "Het was chaos, ik was bang, ik wilde hem alleen in zijn been steken om te ontkomen", zei Abduwahab A. dinsdag tegen de rechtbank op Schiphol. Daar staat hij samen met medeverdachte Abdirahman A. (22) terecht.
Beide verdachten - Hilversummers van Somalische afkomst - waren de bewuste avond te gast bij een trouwfeest in een partycentrum in Beverwijk. Daar kregen zij door nog altijd onduidelijke oorzaak ruzie met andere gasten. In het conflict zou Abdirahman A. naar buiten zijn gedwongen. Op straat zou hij zijn omsingeld door een steeds grotere groep en klappen hebben gekregen.
Getuigen zeggen dat de in het nauw gedreven Hilversummer daar een mes uit zijn broek haalde. Zelf zei hij dat hij ongewapend was en het in de chaos op straat vond. Met het wapen zou hij zich eerst hebben bevrijd toen hij van achteren werd vastgegrepen door een belager. Hij stak de man achterwaarts in diens been. Vervolgens zou hij het wapen zijn kwijtgeraakt. Getuigen zeggen echter dat zijn medeverdachte, die ook buiten was, het bij hem opeiste. Vlak erna zou Abduwahab A. tot tweemaal toe hebben geprobeerd een tegenstander die op de grond was gevallen gericht in de borst te steken.
Groot mes in buik
De verdachten vertrokken, maar zouden niet veel later zijn afgerend op het latere slachtoffer uit Purmerend. Die werd op dat moment vastgehouden om te voorkomen dat hij de twee zou achtervolgen. Getuigen zagen hoe Abduwahab A. voor het slachtoffer ging staan, hem met een groot mes met kracht in zijn buik stak en het naar rechts wegtrok. Na de fatale steek zou hij hebben gezegd: "Lekker voor jou. Wie wil meer?" Het zwaargewonde slachtoffer overleed in het ziekenhuis.
Abdirahman A. ontkende dat hij op dat moment nog bij zijn medeverdachte was. "Ik was gevlucht, stond al op een afstand. Ik had veel klappen gehad." Abduwahab A. zei dat hij in paniek was. "Ik zag dat ze mijn vriend aanvielen. Ik wilde helpen. Maar het was een grote groep en het werden er steeds meer. Ik heb niemand willen doodmaken."
Vervolg zaak
De strafeisen volgen woensdag.
Meer uit Binnenland
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een 78-jarige inwoner van Bunschoten-Spakenburg is afgelopen weekend overleden na een "mogelijk misdrijf" in haar huis. Dat meldt de politie maandag. De vrouw werd vrijdag zwaargewond aangetroffen in haar woning aan de Harderwijker Bank. Het huis lag overhoop en een raam aan de voorkant van de woning was kapot. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee Amsterdammers van 23 en 24 jaar aangehouden voor betrokkenheid bij een steekincident in een Rotterdams zalencentrum in de nacht van zondag op maandag. De feestlocatie aan de Galvanistraat was volgens de regionale omroep Rijnmond net weer open. Het centrum was gesloten nadat bij een schietpartij in februari een dode en een gewonde waren gevallen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes wil kunnen terugkeren naar Nederland, onder meer om de zittingen bij te wonen in de strafzaak die tegen hem loopt, op voorwaarde dat hij niet wordt opgepakt. Dit bevestigt zijn advocaat Cem Polat na berichtgeving van RTL Boulevard, dat een interview met de voetballer had in Dubai.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol denkt dinsdag door de staking van NS-personeel slecht bereikbaar te zijn. Er rijden alleen tussen Amsterdam en Schiphol treinen, dus wordt verwacht dat veel mensen met de auto of taxi komen. "Dit leidt naar verwachting tot veel extra verkeer en drukte op de wegen rondom de luchthaven."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door blikseminslagen in Utrecht is een woning aan de Philipsdaalderhof rond 01.30 uur in brand gevlogen. Ook is er door de bliksem een verstoring in de treindienst tussen Utrecht Centraal en Woerden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen krijgen na een echtscheiding steeds minder vaak een alimentatie. Het bedrag dat ze ontvangen, wordt volgens statistiekbureau CBS ook steeds lager.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Aan de Duitse kant van de grens tussen Ter Apel en het Duitse Rütenbrock staat de Duitse politie paraat om in te grijpen als Nederlandse burgers op eigen gezag grenscontroles gaan uitvoeren. Een lokale fotograaf ziet de politiemensen en meerdere Duitse politievoertuigen staan langs de B408, een weg die overgaat in de Nederlandse N366.
18 uur geleden