Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte fataal bruiloftsdrama: ik wilde in zijn been steken

Verdachte fataal bruiloftsdrama: ik wilde in zijn been steken

SCHIPHOL (ANP) - Een 23-jarige man die in oktober 2022 bij een ruzie op een Somalische bruiloft in Beverwijk een 20-jarige man uit Purmerend zou hebben doodgestoken, zegt dat hij nooit de bedoeling had het slachtoffer dodelijk te verwonden. "Het was chaos, ik was bang, ik wilde hem alleen in zijn been steken om te ontkomen", zei Abduwahab A. dinsdag tegen de rechtbank op Schiphol. Daar staat hij samen met medeverdachte Abdirahman A. (22) terecht.

Beide verdachten - Hilversummers van Somalische afkomst - waren de bewuste avond te gast bij een trouwfeest in een partycentrum in Beverwijk. Daar kregen zij door nog altijd onduidelijke oorzaak ruzie met andere gasten. In het conflict zou Abdirahman A. naar buiten zijn gedwongen. Op straat zou hij zijn omsingeld door een steeds grotere groep en klappen hebben gekregen.

Getuigen zeggen dat de in het nauw gedreven Hilversummer daar een mes uit zijn broek haalde. Zelf zei hij dat hij ongewapend was en het in de chaos op straat vond. Met het wapen zou hij zich eerst hebben bevrijd toen hij van achteren werd vastgegrepen door een belager. Hij stak de man achterwaarts in diens been. Vervolgens zou hij het wapen zijn kwijtgeraakt. Getuigen zeggen echter dat zijn medeverdachte, die ook buiten was, het bij hem opeiste. Vlak erna zou Abduwahab A. tot tweemaal toe hebben geprobeerd een tegenstander die op de grond was gevallen gericht in de borst te steken.

Groot mes in buik

De verdachten vertrokken, maar zouden niet veel later zijn afgerend op het latere slachtoffer uit Purmerend. Die werd op dat moment vastgehouden om te voorkomen dat hij de twee zou achtervolgen. Getuigen zagen hoe Abduwahab A. voor het slachtoffer ging staan, hem met een groot mes met kracht in zijn buik stak en het naar rechts wegtrok. Na de fatale steek zou hij hebben gezegd: "Lekker voor jou. Wie wil meer?" Het zwaargewonde slachtoffer overleed in het ziekenhuis.

Abdirahman A. ontkende dat hij op dat moment nog bij zijn medeverdachte was. "Ik was gevlucht, stond al op een afstand. Ik had veel klappen gehad." Abduwahab A. zei dat hij in paniek was. "Ik zag dat ze mijn vriend aanvielen. Ik wilde helpen. Maar het was een grote groep en het werden er steeds meer. Ik heb niemand willen doodmaken."

Vervolg zaak

De strafeisen volgen woensdag.

Meer uit Binnenland

Nederland vraagt met 15 EU-landen om Europese regels voor e-steps

DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.

14 minuten geleden
Drie verdachten in soevereinenproces willen op vrije voeten komen

LEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.

51 minuten geleden
Programmamakers kritisch over bezuinigingen publieke omroep

HILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.

1 uur geleden
Dodelijke slachtoffers crash Den Haag zijn 2 vrouwen, 1 man

DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Plasman denkt dat OM in beroep gaat in zaak-Marco Borsato

UTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.

2 uur geleden
Advocaten weten nog niet of Borsato smaadzaak doorzet

UTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.

2 uur geleden
Borsato verlaat rechtbank: emotioneel en opgelucht

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."

3 uur geleden