Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte fataal bootongeluk Zeeland voor de rechter

Verdachte fataal bootongeluk Zeeland voor de rechter

ZOUTELANDE (ANP) - De rechtbank in Amsterdam behandelt vrijdag de strafzaak tegen een 35-jarige man uit Koudekerke, die op 23 juli 2019 voor de Zeeuwse kust bij Zoutelande met zijn speedboot op een rubberboot botste. Daarbij kwam een 15-jarig meisje uit het Limburgse Neer, dat in de rubberboot zat, om het leven.

Volgens het OM had de speedbootbestuurder te veel gedronken. Het ongeluk gebeurde voor de ogen van een groot aantal strandgangers.

Hoewel de zaak in Zeeland speelt, moet de verdachte in Amsterdam terechtstaan. Het functioneel parket van het Openbaar Ministerie legt zaken die zich hebben voorgedaan op de Noordzee voor aan de rechtbank in de hoofdstad, aldus een woordvoerder.

Het incident heeft zich inmiddels ruim twee jaar geleden voorgedaan. Het OM streeft naar afdoening van zaken binnen een jaar, zegt de woordvoerder, en betreurt dat het in dit geval aanzienlijk langer heeft geduurd. De coronacrisis heeft aan de vertraging bijgedragen, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

COA: 'geen andere keuze' dan openhouden opvangplekken Hardenberg

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.

24 minuten geleden
Door politie neergeschoten 17-jarige is verdachte van beroving

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.

49 minuten geleden
Jetten en Tusk willen 'pragmatische oplossing' voor olieruzie

WARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.

1 uur geleden
Almeloër wilde eigen dood in scène zetten door vervalsen papieren

ZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.

1 uur geleden
Hardenberg dreigt COA met dwangsom als asiellocaties niet sluiten

HARDENBERG (ANP) - Hardenberg dreigt een dwangsom op te leggen aan opvangorgaan COA, wanneer die de opvanglocaties in Hardenberg en Loozen niet sluit. De Overijsselse gemeente heeft maandag besloten een zogeheten last onder dwangsom op te leggen, als ultimatum. Wanneer het COA niet aan de opdracht voldoet, moet het de dwangsom betalen.

2 uur geleden
Alarmcentrales: vooral hulpvragen van buiten het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriëring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Azië en nu niet terug naar huis kunnen.

2 uur geleden
Burgemeester Breda doet aangifte van doodsbedreiging op spandoek

BREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond. De gemeente noemt de doodsbedreiging "onacceptabel".

2 uur geleden